Jak wymazać z waszego życia "eks" partnera? Dzięki tym zachowaniom przestaniesz być zazdrosna

Anna Respondek 06.03.2018
Zazdrość
Fotografia: Fotolia

Jeśli temat "byłych" wciąż prowadzi u was do kłótni, warto wziąć sobie te rady do serca. 

Czy warto być zazdrosnym? Odrobinę tego uczucia nie zaszkodziło jeszcze żadnemu związkowi, jednak między zdrową zazdrością, a kontrolowaniem jest cienka granica. Często w relacjach między partnerami zdarza się tak, że dochodzi do kłótni dotyczących "eks" ukochanego lub ukochanej. W takim momencie warto zastanowić się nad tym, dlaczego w ogóle pojawiają się takie uczucia i czy strona wywołująca kłótnie nie czuje się zagrożona. 

Zobacz także: Dlaczego warto regularnie uprawiać seks?

Jak zatem poradzić sobie z zazdrością o kogoś, kto nie powinien być już obecny w waszym życiu? Wystarczy zrobić te cztery rzeczy. 

Pogódź się z rzeczywistością

Jeśli nie jesteś pierwszą partnerką swojego ukochanego, musisz przywyknąć do jednej myśli. Kiedyś prawdopodobnie kochał inną kobietę i sypiał z nią. To jednak nie oznacza, że wciąż coś do niej czuje i wciąż jest obecna w jego sercu. Czasem "eks" istnieje jedynie w twojej głowie. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym szybciej wasz związek na nowo rozkwitnie.  

Pytaj

Dla własnego zdrowia czasem lepiej wiedzieć mniej, jednak jeśli aż tak bardzo interesuje cię poprzednia partnerka ukochanego, porozmawiaj z nim o tym. Powiedz, że zdarza ci się myśleć o tym, czy wciąż czegoś do niej nie czuje. Najprawdopodobniej to, co tobie wydaje się wciąż rzeczywiste, tak naprawdę jest już przeszłością. Rozmowa może sprawić, że w końcu przestaniesz wyobrażać sobie niestworzone historie.

Przestań się porównywać

To najgorsze co możesz zrobić sobie i swojemu związkowi. Każdy jest unikalny, dlatego nie warto porównywać się do poprzednich partnerek ukochanego. Skoro twój mężczyzna jest teraz z tobą, to znaczy, że jego "eks" miała jakieś wady i dlatego ich związek nie przetrwał próby czasu.

Szanuj

Jeśli już zdobyłaś się na rozmowę z partnerem, a on się przed tobą otworzył, nie sprawiaj, żeby teraz tego żałował. Uszanuj jego dawne uczucia i nie wykorzystuj jego słów do wszczynania kolejnych kłótni. Nawet jeśli usłyszysz coś, co ci nie odpowiada, pamiętaj, sama o to prosiłaś. Nie karz go za przeszłość. 

Zobacz także: Dlaczego publikowanie wspólnych zdjęć z partnerem nie świadczy dobrze o związku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów