Tych 7 rzeczy wyróżnia pary, w których nie dochodzi do zdrady. Co decyduje o dochowaniu wierności?

Katarzyna Leszczyńska 05.02.2018
Nawyki par, które wpływają na wierność w związku
Fotografia: pixabay.com

Te rzeczy w związku sprawią, że nasz partner nie będzie skłonny do zdrady.

To, że ktoś nam się podoba, leży w ludzkiej naturze. Nie musimy czuć się źle od razu, gdy inna osoba niż nasz partner wpadnie nam w oko, ani gdy na myśl przyjdzie nam romans. To, czy jednak się na niego zdecydujemy, może leżeć w naszych relacjach z partnerem. Okazuje się, że pary, które wykonują wspólnie pewne czynności, wykazują się większą wiernością, a ich miłość przetrwa wszystko. Co zatem zrobić w związku, aby powstrzymać partnera od zdrady? Doradcy małżeńscy określili kilka takich przyzwyczajeń dla portalu Bustle.com.

Szczera rozmowa o potrzebach

Bycie szczerym w związku sprawia, że oboje partnerzy czują się znacznie lepiej będąc w takiej relacji. Dzięki temu wiedzą, że bez obaw mogą porozmawiać z drugą połówką o wszystkim, co im leży na sercu. Gdy będą musieli szukać możliwości „wygadania się” u kogoś innego, wówczas trudniej będzie im utrzymać wierność.

Szczerość jest najważniejsza w związku

Otwartość na problemy partnera

Podczas gdy sami chcemy, żeby partner zawsze miał czas na wysłuchanie nas, to samo powinniśmy dawać od siebie. Trzeba pokazać ukochanemu, że szanujemy jego potrzeby i rozumiemy je. Nie musimy się za każdym razem z nim zgadzać. Trzeba jednak umieć wdawać się w konstruktywną dyskusję na różne tematy.

Brak wypominania

Najgorsze co można zrobić w związku, to wytykanie sobie błędów z przeszłości, o których rzekomo już dawno zapomnieliśmy. Zwłaszcza, jeżeli przypominamy o nich podczas sporów. Mogą one świadczyć, że nadal chowamy urazę, co nie jest pozytywne dla naszej relacji. Stosowanie takich zagrywek nie jest fair i nie świadczy dobrze przede wszystkim o nas samych.

Wypominanie jest najgorszą rzeczą, jaka może mieć miejsce w związku

Dzielenie się doświadczeniami

Pary, które tworzą udaną, partnerską relację, zawsze dzielą się przeżyciami z ukochanym. Dlatego też warto opowiadać partnerowi o swoich doświadczeniach i uczyć go pewnych rzeczy, dzięki którym obie osoby będą usatysfakcjonowane. Może to dotyczyć codziennych czynności, pracy, a nawet sypialni.

Partner jest priorytetem

A właściwie więź, która nas z nim łączy. Nie chodzi o to, żeby każdą wolną chwilę spędzać razem, co nawet nie jest wskazane dla udanej relacji. Nie można jednak doprowadzić do tego, żeby partner zaczął czuć się gorszy niż wszystkie inne rzeczy, które robimy. Musi mieć świadomość tego, że traktujemy go i naszą więź poważnie. Inaczej będzie szukał tego u innych.

Partner zawsze powinien być priorytetem

Wzajemny szacunek

To jest jedna z podstawowych rzeczy, które budują zdrowy związek. Jeżeli nie mamy szacunku do naszego partnera, trudno oczekiwać, żeby on okazywał go nam. Bez szacunku nie ma udanego związku, co ostatecznie skończy się katastrofą – rozstaniem lub zdradą.

Wspólne zadowolenie

Partnerzy, zwłaszcza w długim związku, często zapominają o tym, że mogą myśleć i czuć inaczej niż druga osoba. Dlatego tak ważna w dobrej relacji jest szczera rozmowa. Nie możemy zakładać, że nasz partner czuje to samo, nawet jeżeli wydaje nam się, że wszystko dobrze się układa. Być może on sądzi inaczej i nie dowiemy się tego, jeżeli szczerze nie zapytamy. O takich rzeczach trzeba rozmawiać przede wszystkim po jakimś momencie przełomowym w związku, np.: pojawienie się dziecka lub znalezienie nowej pracy przez jednego z partnerów.

Najważniejsza jest wspólna satysfakcja ze związku

Zobaczcie też w poniższej galerii, jakie rzeczy nie mają znaczenia dla mężczyzn podczas zbliżeń:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów