Lista 5 rzeczy, które zabijają namiętność w związku. Z większości z nich nie zdajesz sobie sprawy!

związek
Fotografia: ---

Te zachowania szkodzą waszej miłości. Unikaj ich, by nie doprowadzić do kryzysu!

Zdaniem psychologów miłość kompletna składa się z 3 elementów: intymności, namiętności i zaangażowania. Ten drugi odgrywa kluczową rolę, jednak bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nieświadomie poprzez niektóre zachowania szkodzimy naszej namiętności w związku. Podpowiadamy, których z nich powinniśmy unikać, by nie zniszczyć relacji.

Jakie zachowania szkodzą namiętności w związku?

Oto 5 zachowań, których powinnaś unikać, jeśli chcesz stworzyć szczęśliwy związek.

1. Brak czasu dla siebie

Większość z nas jest zajętych wykonywaniem codziennych obowiązków. Z tego powodu często nie poświęcamy dostatecznej ilości czasu na budowanie i wzmacnianie naszej relacji i namiętności w związku. Brak czasu dla siebie może mieć fatalne skutki dla związku, dlatego postarajcie się wygospodarować czas dla swoich drugich połówek.

2. Brak komunikacji

Ten problem jest najczęstszą przyczyną. Jeśli nie rozmawiamy z partnerem o problemach związanych z intymnością (m.in. o seksie, pragnieniach), cierpi też nasza namiętność. Postaraj się następnym razem porozmawiać z ukochanym o sprawach, które nie dają ci spokoju. Tylko w ten sposób możecie odbudować waszą namiętność.

3. Rutyna w łóżku

Często osoby będące w wieloletnich związkach traktują seks jako rutynową czynność. Nie wprowadzają do łóżka żadnych zmian, co może doprowadzić do nudy i poluzowania waszej więzi. Jeśli zależy wam na tej relacji, postarajcie się zmieniać miejsca i pozycje seksualne. Dodajcie trochę pikanterii i zacznijcie się zaskakiwać. 

4. Brak spontaniczności

Nie tylko rutyna w łóżku, ale też w naszej codzienności może zniszczyć naszą namiętność. Jeśli np. zwykle spędzacie czas w ten sam sposób, jeździcie na urlop zawsze w to samo miejsce, do waszej relacji mogą wkraść się nuda i zobojętnienie. Aby tego uniknąć, zacznijcie żyć chwilą i obudźcie w sobie wewnętrzne dziecko.

5. Brak wspólnych pasji

Wspólne pasje doskonale działają na związki. Róbcie razem to, co sprawia wam przyjemność i was kręci, a wasza namiętność się wzmocni, a poza tym będziecie mieć nowe tematy do rozmowy.

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów