Co najbardziej stresuje nas w pierwszym seksie z nowym partnerem? Te trzy momenty są kluczowe

Anna Respondek 28.02.2018
Pierwszy seks
Fotografia: Fotolia

Wygląda na to, że większość osób stresuje się już przy grze wstępnej. 

Niełatwo jest się przed kimś otworzyć, zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Pokazanie się ukochanemu po raz pierwszy nago, to wyjątkowo intymne przeżycie, które na długo zostaje w pamięci. Podobnie stresujący jest pierwszy seks z nowym partnerem, ponieważ nie znamy jeszcze nawzajem swoich potrzeb i nie wiemy, co najbardziej podnieca drugą stronę. Jakich momentów podczas zbliżenia boimy się najczęściej? 

Zobacz także: Czy mężczyźni lubią kobiety inicjujące seks? Niepokojące odkrycie

Pierwszy krok

Wszystko idzie po waszej myśli, atmosfera robi się coraz bardziej gorąca i gdzieś w podświadomości wiecie, że pragniecie tego samego. Jednak pomimo tych uczuć w głowach pojawia się wiele wątpliwości, czy aby na pewno partner chce przenieść znajomość na kolejny poziom. No i kto powinien zrobić pierwszy krok? 

Wygląda na, że większość par boryka się z tym problemem i często strach i niepewność nie pozwalają im na rozwinięcie znajomości. Jak sobie z tym poradzić? Trzeba być pewnym swoich uczuć i tego, że obie strony pragną seksu tak samo mocno. Nigdy nie można robić czegoś na siłę. 

Fotolia_88435848_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Zaspokojenie

Czekając na pierwszy seks z nowym partnerem, wyobrażamy sobie, jak idealna powinna być to chwila i jak nieziemskie przeżycia powinna po sobie zostawić. I właśnie te myśli, kiedy przychodzi pora na zbliżenie, nie pozwalają nam spokojnie cieszyć się chwilą. Czy jestem w tym dobra? Czy aby na pewno jest mu przyjemnie? I tak w nieskończoność. 

Czy da się coś z tym zrobić? Wystarczy przestać tak dużo myśleć i skupić się na porozumieniu ciał. Tam gdzie pojawia się seksualność, nie musi znikać komunikacja, dlatego nie ma nic złego w pokierowaniu partnera i powiedzenia mu, co najbardziej sprawia nam przyjemność. Dzięki temu zniknie całe skrępowanie. 

Fotolia_151209956_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Co dalej?

Choć wydawałoby się, że najbardziej stresująca część już za wami, to jednak czasem zdarza się tak, że po stosunku onieśmielenie i niepewność jeszcze bardziej przybierają na sile. Znika atmosfera seksualności i napięcia i do świadomości zaczyna docierać rzeczywistość. Teraz już myślimy nie o tym, czy jest mu lub jej dobrze, ale o tym czy było. Czasem zaczynamy wstydzić się swojej nagości.

Istnieje jedna złota zasada, która sprawdzi się przy wszystkich trzech momentach. Mniej myśleć, a więcej czuć. Pomóc może także otawrtość i to, co kobiety lubią najbardziej, czyli rozmowa. 

Zobacz także: Jaka pora dnia jest najlepsza na seks? Naukowcy odpowiadają

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów