Co najbardziej pociąga kobiety w mężczyznach? Naukowcy wskazują na najważniejszą cechę

Anna Respondek 10.08.2017
Poczucie humoru
Fotografia: Pixabay

To wcale nie fizyczna atrakcyjność liczy się dla kobiet najbardziej.

Mówi się, że poczucie humoru świadczy o wysokim ilorazie inteligencji. Kobiety cenią sobie walory intelektualne równie mocno, jak i inne cechy męskiego charakteru. Według najnowszych badań, przeprowadzonych przez Uniwersytet w British Columbia, mężczyźni wykazujący się dużą pogodą ducha, mogą liczyć na większe zainteresowanie płci przeciwnej. 

Wcześniejsze badania wykazały, że jeśli osoba jest postrzegana jako atrakcyjna, to wiąże się to z jej pozytywnym podejściem do życia. Daniel Doerksen, autor badań, który jest psychologiem, powiedział, że osoby odznaczające się dużym poczuciem humoru, mają niezwykły wpływ na innych. 

Poczucie humoru kluczem do sukcesu

Aby zobaczyć, jak poczucie humoru wpływa na odbiór naszej osoby przez innych, przeprowadzono eksperyment, w którym udział wzięło 50 studentów i 50 studentek. W badaniach uczestniczyły jedynie pary heteroseksualne. Zorganizowano wieczór "szybkich randek". Zanim uczestnicy się poznali, zbadano ich poziom atrakcyjności prezentując uczestnikom zdjęcia kandydatów do randek. Początkowa faza oceny związana była jedynie z wyglądem zewnętrznym. 

Każdy ze studentów poszedł na pięć do dziesięciu randek, które trwały około cztery minuty. Po każdym spotkaniu uczestnicy odpowiadali na kilka pytań, dotyczących nowo poznanej osoby, na przykład: jak bardzo im się podobała, jakie miała poczucie humoru i czy byli nią zainteresowani.

Okazało się, że ci badani, którzy wykazali się największą pogodą ducha, mieli najwyższe oceny. Efekt ten był znacznie bardziej zauważalny u mężczyzn. Doerksen postanowił to wytłumaczyć.

Związek między humorem a atrakcyjnością był znacznie bardziej zauważalny u mężczyzn. U kobiet nie wpływał tak bardzo na to, czy podobały się mężczyznom, czy nie. Podsumowując, jeśli nie jesteś zabawny, zdecydowanie kobiety potraktują cię jako mniej interesującego. 

Panowie, teraz znacie już przepis na podryw idealny. ;)

giphy-downsized (50)

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów