"Cloaking" - nowe niebezpieczne zjawisko na portalach randkowych!

Tinder
Fotografia: Shutterstock

Myśleliście, że "ghosting" to najgorsze, co może nas spotkać na portalach randkowych? Jesteście w błędzie!

Były już "ghosting", "breadcrumbing", "sneating", "cushioning" i "benching", a teraz przyszedł czas na kolejne dziwne zjawisko w randkowaniu, czyli "cloaking". Jeżeli jesteście użytkownikami Tindera lub innych aplikacji randkowych, koniecznie sprawdźcie na czym ono polega, aby nie stać się ofiarami tego niebezpiecznego trendu.

Czym jest "cloaking"?

Od kiedy aplikacja Tinder stała się modna, z czasem zaczęły pojawiać się niebezpieczne zjawiska, na które narażonych jest coraz więcej osób. Ostatnio coraz więcej mówi się o "cloakingu", który ma wiele wspólnego z "ghostingiem".

"Cloaking", tak jak "ghosting", polega na tym, że osoba, z którą zaczęliśmy się spotykać lub planowaliśmy z nią spotkanie, nagle znika bez słowa wytłumaczenia. Jednak to nie wszystko. Dodatkowo blokuje nas w mediach społecznościowych i na wszelkich aplikacjach randkowych. Osoby, które spotkał ten los, nierzadko czują się upokorzone i tracą wiarę w siebie.

Zobacz także: Empatia pozwala lepiej rozumieć innych. Czym dokładnie jest?

Dodajmy, że pierwszy raz na temat "cloakingu" napisała dziennikarka portalu Mashable, Rachel Thompson. Kobieta przyznała się, że spotkała ją podobna sytuacja. Pewien mężczyzna, z którym umówiła się na spotkanie, nagle się "rozpłynął". Nie przyszedł w wyznaczone miejsce i ją skasował z aplikacji. Mimo prób nawiązania kontaktu, już nigdy się do niej nie odezwał.

Słyszeliście o tego typu sytuacjach? A może sami ich doświadczyliście?

Zdrowie fizyczne jest równie ważne, co psychiczne. Które produkty spożywcze ochronią cię przed rakiem?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów