Cały czas myślisz o byłym partnerze? Psychologia wyjaśnia, co to może oznaczać

Katarzyna Leszczyńska 20.02.2018
Dlaczego myślę o byłym?
Fotografia: fotolia.com

Myślenie o byłym partnerze jest rzeczą naturalną. Co jeśli na długo po rozstaniu jednak nie przestajemy myśleć o byłym? Może się tak dziać z 4 powodów.

Rozstanie z partnerem nie należy do łatwych rzeczy. Czasami jest tak, że jeszcze długo potem rozmyślamy na temat swojego byłego. Okazuje się, że może tak się dziać z kilku przyczyn. I nie trzeba się tym przejmować, bo jest to rzeczą zupełnie naturalną. Za myślami natomiast może iść śledzenie dawnego ukochanego na portalach społecznościowych. Oto najpopularniejsze powody, dlaczego nie potrafimy przestać myśleć o byłych.

Zobacz także: Jak poradzić sobie z rozstaniem? Tych rzeczy nie rób pod żadnym pozorem

Czy rozstanie było słuszną decyzją?

Rozmyślanie, co by było, gdyby, jest naturalną cechą wielu ludzi. Każdy z nas zastanawia się czasami, czy gdybyśmy w jakiejś sytuacji nie postąpili inaczej, teraz nie byłoby lepiej. Wówczas warto zdać sobie sprawę z tego, że również mogłoby być gorzej, a rozstanie być może jest początkiem zupełnie nowej, lepszej przygody w naszym życiu.

Czy już sobie kogoś znalazł?

Zastanawianie się nad tym, czy nasz były partner jest już w nowym związku, jest rzeczą całkiem naturalną. Czasami ku temu nawet niepotrzebne są uczucia, a my sami możemy być już jakiś czas z kimś innym. To jest normalne, że będąc z kimś przez dłuższy okres, potem nie tak łatwo wymazujemy go z pamięci i zastanawiamy się, jak mu się potoczyło życie po rozstaniu.

Dlaczego myślę o byłym?

Chcę do niego wrócić

Myśli o byłym ukochanym oczywiście mogą wiązać się też z dawną miłością i chęcią powrotu do tego samego partnera. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że rozstanie miało jakiś powód i być może nie dało się go wówczas przeskoczyć, więc i teraz się nie da. W końcu ludzie nie zmieniają się z dnia na dzień i jeżeli coś nam przeszkadzało kiedyś, nagle nie wyparuje.

Zobacz także: Osoby z tymi znakami zodiaku są najgorszymi byłymi. Lepiej na nich uważać po rozstaniu

Czy teraz jest lepiej?

Ostatnią rzeczą, w jakiej najczęściej rozmyślamy na temat byłych partnerów jest zastanawianie się, czy zarówno w naszym, jak i w jego życiu teraz jest lepiej. Być może jednak warto nie rozmyślać nad takimi kwestiami, tylko skupić się na tym, co dzieje się obecnie i starać się, żeby było to dla nas jak najbardziej korzystne. W końcu lepiej jest czerpać z życia jak najwięcej, niż żyć wiecznie przeszłością.

Dlaczego myślę o byłym?

Zobacz w poniższej galerii, po czym poznać, że partner nie myśli o nas na poważnie: 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów