Przez te zachowania w początkowej fazie związku możemy skazać relację na niepowodzenie

Anna Respondek 13.11.2017
Niepowodzenie w związku
Fotografia: Pexels

Sprawdźcie, co może doprowadzić do szybkiego rozstania. 

Początek związku powinien być najłatwiejszy, działają wtedy hormony i czujemy tak zwane motyle w brzuchu, które nie pozwalają nam logicznie myśleć. Jednak nawet wtedy, pomimo tego, że żadne przeciwności losu nie są nam straszne, popełniamy błędy, które ostatecznie mogą zaważyć na długoterminowym powodzeniu relacji. 

Jak przestrzega psycholog Kimberly Hershenson, bardzo łatwo nabyć pewne przyzwyczajenia, które z czasem staną się kłopotliwe i trudne do wyplenienia. A to może prowadzić do zgrzytów w związku.

Jeśli ktoś przyzwyczai się do robienia jakiejś czynności w jeden sposób, a później zostanie poproszony o zmianę tego, to może prowadzić to do frustracji i gniewu. A to jest prosta droga do kolejnych kłótni a nawet zerwania - powiedziała serwisowi Bustle.com. 

Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie popełniać błędów? Oto kilka najważniejszych rzeczy. 

giphy-downsized

Nie "zawieszaj" swojego życia

Miłość miłością, ale nie można dla niej zupełnie tracić głowy i rezygnować ze wszystkiego, co kiedyś lubiło się robić. Na początku związku zakochani chcą spędzać ze sobą każdą możliwą chwilę, a to wcale nie musi prowadzić do rozkwitu uczucia. Odkładają na bok swoje hobby, obowiązki, a nawet relacje z najbliższymi osobami, twierdząc, że na nic nie mogą znaleźć czasu. Ostatecznie takie zachowanie może prowadzić do rozczarowania i poczucia straty, które negatywnie wpływa na znajomość. 

Szybkie decyzje

Szaleńczo kochasz, więc po co zastanawiać się nad konsekwencjami? Mieszkasz z ukochanym już po tygodniu, a już po 2 tygodniach nazywasz go wybrankiem życia? Później jest tylko gorzej. Każda faza związku ma swoje prawa, którymi powinna móc się cieszyć. Poznawanie siebie nawzajem jest jedną z nich i nie powinno być od razu związane z różnymi przyziemnymi czynnościami, takimi jak pranie brudnych skarpetek. Na to zawsze znajdziecie czas.

giphy-downsized

Ignorowanie znaków ostrzegawczych

Podobnie jak na drodze, może doprowadzić do katastrofy. Kiedy na samym początku związku zauważasz w partnerze lub partnerce cechy, które ci nie odpowiadają, nie myśl, że z czasem się zmieni, albo co jeszcze lepsze, że ty go zmienisz. Nie znaczy to oczywiście, że denerwujące cię obgryzanie paznokci ma być od razu powodem do rozstania, jednak warto o takich drażliwych kwestiach porozmawiać od razu, nie zostawiając ich na lepsze czasy. 

Seks najważniejszy

Choć udany seks jest w związku niezwykle istotny, nie da się na nim zbudować dobrze funkcjonującej relacji. Zaangażowanie tylko sfery fizycznej prowadzi do znaczących braków w sferze psychicznej i częstszych zdrad.  

giphy-downsized

Budowanie związku na "głupotach"

Aby związek był trwały i pełen miłości, nie można zapomnieć o kultywowaniu uczucia. Dbanie o potrzeby partnera, zarówno te mniejsze, jak i te wielkiej wagi, jest niezwykle istotne. Relacja zbudowana na tym, że ktoś ma dużo pieniędzy, albo jest świetny w łóżku, nie może długo potrwać. Należy poznać swoje pragnienia i uczucia i pielęgnować je przez cały czas. 

Stare błędy w nowym związku

Myśl o tym, że można kogoś zmienić jest błędem, jednak próba zmiany samego siebie i swoich złych przyzwyczajeń jest czymś zupełnie innym. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje wady często prowadzą do kłótni, postaraj się nad nimi panować i ucz się na błędach, zamiast w każdym kolejnym związku doprowadzać do tych samym sytuacji. 

"Tak" zamiast "Nie"

W związku warto zaznaczyć granice, choć na początku, chcąc wydawać się "cool", zgadzamy się na rzeczy, które niekoniecznie nam pasują. To podstawowy błąd, którego należy unikać jak ognia. Zbyt częste mówienie "tak", kiedy myśli się "nie" może prowadzić do niezdrowych i niebezpiecznych sytuacji. 

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy?  

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów