Najnowsze badania ujawniają preferencje kobiet dotyczące rozmiaru penisa

Katarzyna Mordalska 06.12.2016 AKTUALIZACJA: 13.11.2019
Długość penisa
Fotografia: Fotografoa: East News

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Uniwersytetu w Nowym Meksyku przeprowadzili badania, które mogą być przyczynkiem do odpowiedzi na odwieczne pytanie: czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Przeprowadzono badanie na grupie 75 kobiet w wieku od 18 do 65 lat, którego wynikiem miało być sprawdzenie, jaki rozmiar penisa jest najlepszy. Paniom zaprezentowano aż 33 modele 3D penisów o różnych rozmiarach (długości i grubości). Wszystkie były wykonane z tego samego, twardego i bezwonnego materiału, a dodatkowo – by zneutralizować wpływ czynnika rasowego – wszystkie były w kolorze niebieskim.

Zadaniem było wskazanie modelu, który najlepiej oddaje preferowany rozmiar członka. Badacze podzielili jednak to zagadnienie, poruszając dwa aspekty. Pierwszy z nich dotyczył pożądanej długości penisa w kontekście jednorazowych kontaktów seksualnych, drugi miał za zadanie znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie są upodobania płci pięknej przy długotrwałych relacjach oraz wykazać ewentualne różnice.

Długi na krótką metę

Jak informuje Theguardian.com, kobiety wolą nieco większe penisy w przypadku okazjonalnych partnerów seksualnych niż ma co miejsce w długotrwałych związkach. Różnice są de facto niewielkie.

W przypadku odpowiedzi na pytanie o długotrwałych partnerów średnia długość penisa we wskazaniach kobiet wyniosła 16 cm długości i 12,2 cm obwodu. Jeśli chodzi o pojedyncze kontakty, średni wybierany rozmiar był nieco większy i wynosił 16,3 cm długości oraz 12,7 cm w obwodzie.  

Jak te wyniki odnoszą się do średniej długości penisa? Z badań przeprowadzonych przez King's College London na próbie 15521 mężczyzn różnych ras wynika, że średnia długość penisa we wzwodzie wynosi 13,12 cm długości i 11,66 cm w obwodzie. Preferencje badanych kobiet plasują się zatem nieco powyżej tego wyniku.

Polak na medal

Z badania seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2011 wynika, że średnia długość penisa u Polaka wynosi 17,26 cm. Aż 87% badanych jest zadowolonych z rozmiaru swojego przyrodzenia. Jednocześnie zarówno panie, jak i panowie w przeważającej większość nie uzależniają satysfakcji seksualnej od rozmiaru członka.

Podobne konkluzje można wysnuć z wcześniejszych amerykańskich badań. Doktor Nicole Prause, wraz z grupą naukowców, przepytała kobiety nie tylko o preferencje co do rozmiaru i dotychczasowe doświadczenia w tym względzie, ale także o znaczenie, jakie miała dla nich długość penisa. Tylko dla nielicznych była to bardzo istotna kwestia - 7% ankietowanych pań przyznało się do zakończenia związku, bo penis partnera był za długi. Co piąta badana kobieta zrobiła to z przeciwnego powodu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów