Te kobiety najczęściej mają orgazm. Najnowsze badania nie spodobają się mężczyznom

Anna Respondek 04.05.2018
Kobieta i mężczyzna pod prysznicem
Fotografia: Shutterstock

Według najnowszych badań nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się taką samą częstotliwością w przeżywaniu orgazmów. Od czego to zależy? 

Choć seks sam w sobie jest niezwykle przyjemny, to jednak większość z nas najbardziej czeka na jego finał, czyli orgazm. Choć kiedyś słowo to wprawiało wiele osób w zakłopotanie, obecnie większość ludzi stara się otwarcie mówić o swoich potrzebach. 

Zobacz także: Jak często uprawiamy seks w zależności od wieku. Najnowsze badania zasmucają

Niedawno światło dzienne ujrzały badania dotyczące orgazmów i tego, która z płci częściej może cieszyć się spełnieniem. W analizie wzięło udział aż 52 tysiące osób obu płci. Oczywiście wyniki badań nie są zaskakujące, ponieważ wynika z nich, że to mężczyźni znacznie częściej kończą stosunek orgazmem, do takiego stanu rzeczy przyznało się aż 95% ankietowanych

Jak kwestia orgazmów wygląda u pań? Jedynie 65% kobiet heteroseksualnych osiąga spełnienie. Lepiej wygląda to w przypadku kobiet biseksualnych (66%) i homoseksualnych (86%).

Jak swoje wnioski tłumaczą naukowcy? Według nich spowodowane jest to kwestami społeczno-kulturowymi i tym, że kobieta jest w stanie znacznie lepiej dogodzić innej kobiecie, ponieważ doskonale zna budowę jej ciała. Według specjalistów można zadbać o lepszy seks, kierując się kilkoma zasadami:

  • więcej seksu oralnego, 
  • mówienie o swoich potrzebach,
  • chwalenie partnera za to, co robi w łóżku,
  • gra wstępna jeszcze w trakcie dnia,
  • nowe pozycje,
  • stymulacja analna. 

A Wy, co sądzicie o poradach naukowców? ;)

Zobacz także: Mężczyźni wybrali ulubioną pozycję seksualną. Co myślą o niej kobiety?

Zobacz także, dlaczego czasem możesz nie mieć ochoty na seks:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów