Te 5 rzeczy sprawia, że nie masz ochoty na seks!

Paulina Ermel 28.09.2018
Para się całuje
Fotografia: Shutterstock

Nie masz ochoty na seks? A może nie czerpiesz z niego takiej przyjemności jak kiedyś? Winne mogą być te rzeczy!

Aby seks był udany, musi zaistnieć kilka okoliczności. Przede wszystkim... musimy mieć na niego dużą ochotę. A co jeśli od wielu dni taka ochota nie nachodzi? Co jeśli każdy kolejny raz coś nam nie pasuje? Zwróćcie uwagę na te 5 rzeczy - to one mogą sprawiać, że libido jest niskie!

Rzeczy, które źle wpływają na twoje libido

Jak podaje portal Onet mowa o czynnikach, na które raczej byście nie wpadli, gdyż dotyczą w większości przyziemnych, ale codziennych spraw. Co obniża libido?

1. Choroba lub zły stan ogólny zdrowia. Jeżeli coś nam dolega, samopoczucie spada, a wraz z nim chęć na cokolwiek - w tym na przyjemności. Winne mogą być wahania hormonów, niewykryta choroba przewlekła czy zwykłe przeziębienie.

2. Stres. Niestety towarzyszy nam w życiu codziennym i prywatnym. To problem cywilizacyjny, który skutecznie odsuwa nasze myśli od chęci przeżycia intymnych chwil z partnerem. Jeżeli tylko potraficie się "przemóc", seks może być doskonałym lekarstwem na stres.

3. Zmęczenie i brak snu. Cierpisz na chroniczne niewyspanie? To źle wróży twojemu związkowi. Zmęczenie i brak snu zdecydowanie wpływają na to, że nie mamy ochoty na zbliżenia z partnerem.

4. Leki. Za niskie libido może odpowiadać również przyjmowanie niektórych leków - w tym leków antykoncepcyjnych i psychotropowych.

5. Nadużywanie alkoholu. Z jednej strony, spożywany w niewielkiej ilości, może podkręcać libido. Jednak spożywany regularnie i to w większych ilościach, może je obniżać.

Zobacz także: Dobra wiadomość dla zazdrośnic. Ich cecha dobrze wpływa na jeden aspekt związku

Lubicie oglądać filmy z pikantnymi scenami? Poznajcie te, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów