W tych 4 pozycjach seksualnych spalisz najwięcej kalorii! Jest jeden warunek

Anna Respondek 13.06.2018
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Fotografia: Shutterstock

Połączenie przyjemnego z pożytecznym to zawsze świetny pomysł!

O wspaniałych właściwościach seksu powiedziano już wiele. Wpływa on pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. To właśnie dzięki udanemu życiu erotycznemu możemy odreagować codzienny stres i wzmocnić swoje więzi z partnerem lub partnerką. 

Zobacz także: Raz spróbujecie takiego seksu i nie będziecie chcieli przestać! Czym jest karezza?

Oczywiście te kwestie to nie jedyne zalety regularnego seksu. Według specjalistów nocne igraszki pozwalają również schudnąć i pozbyć się niechcianych kalorii. Jest jedno "ale". Trzeba wybrać odpowiednią pozycję seksualną i figlom oddawać się częściej niż raz w tygodniu. Jakie pozycje seksualne pozwalają spalić najwięcej kalorii? 

Na misjonarza

Choć wielu osobom wydaje się, że to nuda pozycja, działa ona idealnie na mięśnie ramion i brzucha. Wystarczy uprawiać seks w tej pozycji wystarczająco długo i napinać mięśnie. Nie dotyczy to jedynie osoby, która jest na górze. Również ta będąca na dole spala kalorie. 

Jeździec

Oczywiście można w tej pozycji nie spalić nawet jednej kalorii, jeśli jest się totalnie biernym. Wystarczy jednak odpowiednio unosić biodra, napinać mięśnie brzucha i ud i już kalorie uciekają jak szalone. 

Od tyłu

To wymagająca pozycja nie tylko dla kobiety, ale także dla mężczyzny. Podczas uprawiania seksu na pieska pracują mięśnie ud, rąk, brzucha dodatkowo trzeba również uruchomić biodra. Jeśli długo kochacie się w tej pozycji, następnego dnia mogą pojawić się nawet zakwasy. 

Na stojąco

Istnieje wiele wariantów tej pozycji. Można unosić kobietę, można robić to od tyłu czy przy biurku. Bez względu na to pracują mięśnie brzucha i nóg. Dodatkowo jest to jedna z najbardziej wymagających pozycji.

 Zobacz także: Jak wyglądają plaże nudystów w Polsce? Stały bywalec zdradził pikantne szczegóły

Zobacz także, jaki rzeczy nie mają znaczenia dla mężczyzn w trakcie seksu:

Autor: Majka Skowron

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów