11 przyzwyczajeń, przez które partnerzy się od nas oddalają. Większości z nich możemy nie być świadomi

Katarzyna Leszczyńska 17.11.2017
Przyzwyczajenia, które odstraszają partnerów
Fotografia: pexels.com

Te rzeczy rozdrażniłyby każdego.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z nawyków, które mają, a które drażnią innych. Dzieje się tak do momentu, gdy ktoś nam ich nie uświadomi. Często wówczas jesteśmy zaskoczeni, że komuś może to przeszkadzać, a zwłaszcza, że tak się w ogóle zachowujemy. Najbardziej może to irytować najbliższych, przede wszystkim partnera, którego nasze nawyki mogą odstraszać. Dobrze zdać sobie z nich sprawę wcześniej, zanim na dobre stracimy ukochaną osobę. W tym może pomóc lista najpopularniejszych nawyków, które mogą zaskoczyć, przygotowana przez Bustle.com.

Niewrażliwe żarty

Niektórzy ludzie mają specyficzne poczucie humoru. To natomiast może oznaczać, że nie każdy je zrozumie lub nie każdemu będzie pasowało. Zanim zatem zaczniemy żartować, warto się zastanowić, czy nasz partner na pewno zrozumie, że to dowcip lub, czy nie sprawimy mu tym przykrości.

Zaniedbanie

Niektórzy, zwłaszcza w dłuższym związku, po prostu przestają o siebie dbać. Powrót z pracy, „wskoczenie” w dresy, zmycie makijażu, rozczochrane włosy – wygodnie, ale nie pokazalibyśmy się tak na ulicy. Dlaczego zatem występujemy w takiej wersji przed osobą, na której nam zależy?

Bycie zbyt krytycznym

Niektórym wydaje się, że zwracają uwagę partnerom dla ich dobra. Czasami zapewne tak jest. Problem jednak pojawia się, gdy na każdym kroku widzimy w nich jakąś wadę. Może to prowadzić do ich zamknięcia się w sobie, ponieważ będą bali się uwag. Trzeba też nauczyć odróżniać się chamskie uwagi od konstruktywnej krytyki.

Nieustanne bycie razem

Oczywiście w związku partnerzy chcą być jak najbliżej siebie i spędzać jak najwięcej czasu razem – zwłaszcza na początku. Trzeba się jednak z tym kontrolować. Związek nie będzie zdrowy, gdy staniemy się dla siebie wszystkim. A tego typu sytuacje zazwyczaj do tego prowadzą.

Złe maniery

Zapewne partner nie zerwie z nami od razu z powodu mlaskania. Tego typu rzeczy mogą jednak zirytować każdego, zwłaszcza osoby, które muszą znosić je na co dzień. Warto zatem zadbać o kulturę jedzenia, przepraszanie, dziękowanie, a nawet mówienie sąsiadom dzień dobry.

Nieustanne siedzenie przy telefonie drażni partnerów

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu przy telefonie

Przewijanie tablicy na Facebooku co chwilę może wydawać się nieszkodliwe dla naszego partnera, ale może być mu przykro, że wolimy siedzieć z wirtualnymi znajomymi, zamiast poświęcić trochę czasu jemu.

Dominowanie rozmowy

Związek to partnerstwo. Jeśli więc wygadaliśmy się partnerowi z najgorszego dnia w naszym życiu, warto od czasu do czasu i jemu dać się wykazać, żeby opowiedział nam, jak mu minął dzień. Z całą pewnością będzie nam za to wdzięczny.

Chrapanie

W tej kwestii zbyt wiele zapewne nie da się zrobić. Nie da się jednak również ukryć, że chrapanie nie jest najprzyjemniejszym odgłosem, jaki może nas spotkać. Zwłaszcza, gdy ten nieprzyjemny, głośny dźwięk nie daj nam spać w nocy.

Natłok obowiązków

Dzielenie się obowiązkami w związku jest istotne, jednak nie można z nimi przesadzać. Czasami potrzebna jest odrobina spontaniczności i oderwania się od codzienności. Myślenie tylko o sprzątaniu, zakupach i gotowaniu nie może dobrze wpłynąć na żadną relację.

Wydawanie pieniędzy lekką ręką

Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. To powiedzenie doskonale sprawdza się w przypadku związków. To właśnie pieniądze są częstym źródłem problemów. Jeżeli mamy wspólne konto z partnerem warto razem podejmować decyzje w kwestiach wydawania pensji. Zwłaszcza, gdy mamy skłonności do rozrzutności.

Życie w bałaganie

Nikt nie każe nam być pedantycznymi i nieustannie biegać po domu z miotłą. Na dłuższą metę nie da się jednak żyć w bałaganie i mogą to przyznać nawet osoby, które nie przepadają za porządkami. Warto od czasu do czasu zgarnąć stertę zużytych ubrań z fotela.

Ludzie oczywiście są różni. Jednym pewne rzeczy będą bardziej przeszkadzać, innym mniej. Warto się jednak zastanowić, czy te punkty nas nie dotyczą i ewentualnie starać się je wyeliminować. Nasz partner na pewno nam za to podziękuje.

Niektóre nawyki drażnią partnerów
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów