Dzieci na weselu to kontrowersyjny temat. Czy wypada zaprosić rodziców z dziećmi?

Roksana Orlicka 10.09.2019 AKTUALIZACJA: 10.09.2019
dzieci na weselu
Fotografia: Shutterstock

Wesele to impreza, która trwa wiele godzin. Bywa to męczące dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Młoda para często zastanawia się, czy zapraszać na swoją imprezę najmłodszych członków rodziny.

Zapraszanie dzieci na wesele to kontrowersyjny temat. Wiele młodych par decyduje się wręczyć zaproszenia jedynie rodzicom. Czasami nie jest to przyjmowane z entuzjazmem, między innymi dlatego, że rodzice nie mają z kim zostawić pociech. 

Z drugiej strony zaproszenie dzieci łączy się z wieloma dodatkowymi rzeczami do załatwienia - trzeba im zapewnić opiekę, zabawę i odpowiednie menu. To jak to jest z zapraszaniem dzieci na wesele?

Dzieci na weselu - dlaczego to kontrowersyjny temat?

Dla wielu młodych par trudnym tematem jest kwestia zapraszania dzieci. Z jednej strony nie chcieliby stawiać ich rodziców w niekomfortowej sytuacji, z drugiej wiedzą, że maluchom należy zapewnić opiekę i odpowiednie warunki.

Nie ma co ukrywać, że wesele to impreza dla dorosłych. Gra głośna muzyka, wznosi się toasty i zajada jedzeniem, które nie do końca odpowiadają dzieciom. 

Trzeba się liczyć z tym, że rodzice małych dzieci nie będą mieli z kim ich zostawić, a na weselu całą swoją uwagę poświęcą maluchom.

Dzieci na weselu - jak powiedzieć “nie”?

Jeśli podjęliście już decyzję, że nie zapraszacie najmłodszych członków rodziny, to powinniście o tym powiadomić wszystkich gości, którzy są rodzicami. Wytłumaczcie swoją decyzję - niektóre miejsca i sale weselne nie są w żaden sposób przystosowane do tego, żeby dzieci mogły się bawić wspólnie z wami. 

Zobacz także: Welon - jaka jest jego rola i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Dzieci na weselu - jak zapewnić im zabawę?

Jeśli zdecydowaliście jednak, że najmłodsi członkowie rodziny również pojawią się na liście gości, to zadbajcie o ich komfort. Przygotujcie dla nich kącik do zabawy. Możecie również zatrudnić animatorkę - zajmie się ona maluchami, a rodzice będą mogli oddać się zabawie.

Pamiętajcie, że dzieci szybko się nudzą i wtedy marudzą, dlatego muszą mieć zapewnione zabawy, które ich zainteresują. Dzieci nie są tak wytrzymałe, jak dorośli, dlatego należy im zapewnić również miejsce do spania.

O najmłodszych pomyślcie również w kontekście prezentów, które wręczycie gościom. Możecie maluchy “podłączyć” pod prezent z rodzicami, ale na pewno będą zachwycone, gdy same otrzymają mały upominek.

Najmłodszych członków rodziny można również zaangażować podczas ceremonii. Mogą nieść obrączki, sypać kwiatki czy towarzyszyć młodej parze w drodze do ołtarza

Dzieci na weselu - zapraszać czy nie zapraszać?

Wciąż się zastanawiacie, czy zaprosić najmłodszych na wasze wesele? Poniżej znajdziecie kilka plusów i minusów. 

Plusy zapraszania dzieci na ślub:

  • dzieci uwielbiają zabawę! nie trzeba będzie ich namawiać dwa razy do tańców!
  • dzieci wprowadzają miłą i rodzinną atmosferę
  • maluchy zachęcają dorosłych do zabawy

Minusy zapraszania dzieci na ślub:

  • nie mają tyle siły, co dorośli
  • dzieci bywają marudne i humorzaste
  • trzeba zapewnić dzieciom zabawę, opiekę i odpowiednie menu

Zobacz także: Bukiet weselny z jednego rodzaju kwiatów czy wielu? Sprawdź, na co postawić!

Nie wiesz, jaki tort wybrać na swoje wesele? Sprawdź te najładniejsze!

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów