Szukasz pięknych zaproszeń ślubnych? Te wzory podbijają rynek

Anna Respondek 04.04.2018
Zaproszenie ślubne
Fotografia: Fotolia

Zaproszenia ślubne dla wielu młodych par to ważny element, który ma pasować do stylu przewodniego wesela i ślubu. Na rynku jest wiele wzorów zaproszeń ślubnych, od rustykalnych, aż po eleganckie. Jakie tobie podobają się najbardziej? 

Zaproszenia ślubne to ważny element przygotowań do ślubu kościelnego, konkordatowego czy cywilnego dla wielu przyszłych małżonków. Na rynku istnieją miliony wzorów zaproszeń ślubnych, jednak tylko kilka z nich cieszy się największą popularnością. Jak wybrać spośród tłumu? W zależności o tego, na jaki motyw przewodni uroczystości się zdecydowaliśmy, takie zaproszenia ślubne powinniśmy wybrać.

Zobacz także: Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym? Kiedy i jak zaprosić gości?

Jeśli planujemy wesele w nowoczesnym stylu, warto pomyśleć o nietypowych zaproszeniach w nietypowym kształcie. Jakie wzory podobają się najbardziej? Wśród uwielbianych przez przyszłe panny młode wzorów znalazły się między innymi: zaproszenia rustykalne, eleganckie, ażurowe i z koronką, boho, eko i glamour. 

Zaproszenia ślubne - rustykalne

Jednymi z najmodniejszych zaproszeń ślubnych ostatnich lat są zaproszenia rustykalne. Ze względu na modę na to co "dawne", tak właśnie stylizowana są te zaproszenia. Przede wszystkim ważna jest kolorystyka, to przede wszystkim barwy ziemi, takie jak brązy, zielenie, biel, ecru. Przy tworzeniu zaproszeń ślubnych często wykorzystywany jest również sznurek jutowy czy drewniane elementy. Jeśli zdecydujemy się na zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym, musimy wziąć po uwagę cenę, która zazwyczaj oscyluje w graniach od 3 do nawet 12 złotych za sztukę

Zaproszenia ślubne - eleganckie i koronkowe

Istnieje wiele wzorów eleganckich zaproszeń ślubnych. W przypadku tego zapytania nie ma ograniczenia kolorystycznego, ponieważ eleganckie zaproszenie ślubne może być dobrane do barwy, która przewodzi we wszystkich innych dekoracjach na twoim ślubie. Do stworzenia eleganckich zaproszeń ślubnych najczęściej wykorzystuje się jednak jasne kolory, choć w grę wchodzą tutaj również ciemniejsze barwy, takie jak granat w połączeniu ze złotem.

W zależności o tego, ile chcemy na zaproszenie wydać, możemy na nim znaleźć delikatną i skromną wstążkę, albo różnokolorowe kryształki. Wśród zaproszeń eleganckich bardzo częstym motywem jest zastosowanie różnego rodzaju wycięć, które ostatecznie tworzą wzór koronki. 

Zaproszenia ślubne - nowoczesne

Coraz więcej par decyduje się na nietypowe zaproszenia ślubne i zdecydowanie odchodzi od tradycji. Jeśli chcemy, aby nasz ślub i wesele były utrzymane w nowoczesnym stylu, takie też powinny być zaproszenia. Niestandardowe. W tym wypadku można pokombinować z krojem i wykorzystaniem materiałów. W szerokiej ofercie można znaleźć wiele zaskakujących propozycji. 

Zaproszenia ślubne - boho

To kolejny uwielbiany przez wiele par młodych styl wśród zaproszeń ślubnych. Jest nieco podobny do stylu rustykalnego, jednak pojawia się w nim więcej kolorów. Między innymi wielobarwne kwiaty i listki. Częstym motywem pojawiającym się na zaproszeniach boho są nadruki piór, łapaczy snów czy różnego rodzaju ptaków

Zaproszenia ślubne - eko

To kolejny trend, który pojawił się w ostatnich latach i coraz bardziej podbija rynek. Nie jest oczywiście tak modny jak styl rustykalny czy elegancki, jednak coraz więcej osób szuka zaproszeń ślubnych, które będą stworzone z ekologicznych papierów. Trzeba przyznać, że ta moda może się na coś przydać, ponieważ dzięki niej w znacznym stopniu spada zapotrzebowanie na drewno. Zatem jakie zaproszenia ślubne eko są najpopularniejsze? Te stworzone z materiałów przetworzonych i tekturek, na których widać pewne przebarwienia. To jedne z najprostszych wzorów zaproszeń ślubnych, jednak mimo wszystko, są bardzo przyjemne dla oka. 

Zobacz także: Nauki przedmałżeńskie mogą przerażać. Co musisz o nich wiedzieć?

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów