Co ze ślubem i weselem w 2020 roku? Łukasz Szumowski w końcu skomentował!

Smutna para młoda w strojach ślubnych i maseczkach przed kościołem
Fotografia: Shutterstock

Czy wesele w 2020 roku będzie mogło się odbyć? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, odpowiedział na pytanie dziennikarzy.

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu zakochanych. Narzeczeni i ich najbliżsi długo się do niego przygotowują. Niestety w tym roku nieprzewidzianie pojawił się koronawirus, który sparaliżował wiele branż, w tym oczywiście tę weselną. Osoby prowadzące ślubne biznesy w tym roku odnotują spore straty, ale przed największą niewiadomą stoją oczywiście pary młode. Większość z nich od początku pandemii w Polsce żyje w stresie, nie wiedząc wciąż, co z najważniejszym dniem w ich życiu. Teraz Łukasz Szumowski postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Zobacz także: Oto nowy trend ślubny! Izabela Janachowska stworzyła kolekcję maseczek dla panien młodych

Ślub i wesele 2020: czy może się odbyć? Łukasz Szumowski skomentował

13 maja podczas konferencji premier ogłosił wejście w życie III etapu luzowania obostrzeń. Od 18 maja ponownie będą otwarte restauracje, nie oznacza to jednak, że wesela będą mogły się odbywać.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, odpowiedział na pytanie dziennikarzy dotyczące właśnie tego typu uroczystości.

Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela, duże spotkania integracyjne, czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym reżimie dystansowania się - powiedział.

Minister dodał, że najpierw muszą zobaczyć, jak będzie funkcjonować gastronomia, a także sprawdzić, jak dalej będzie wyglądał stan epidemii w naszym kraju. Dopiero wtedy będzie można podejmować jakiekolwiek decyzje dotyczące wesel.

Przypomnijmy jednak, że śluby mogą się odbywać w kameralnym gronie. Od 18 maja w kościołach będzie obowiązywała zasada przebywania 1 osoby na 10 m kwadratowych powierzchni. W urzędzie stanu cywilnego na razie może przebywać jednocześnie 5 osób - para młoda, świadkowie i urzędnik. 

Zobacz także: Epidemia koronawirusa wróci i to ze zdwojoną siłą! Ekspert WHO już widzi sygnały

Planujesz ślub? A może uwielbiasz modę ślubną? Koniecznie odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, która suknia ślubna pasuje do ciebie.

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która suknia ślubna do ciebie pasuje

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]

1. Twój ulubiony kolor pomadki do ust to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów