Najlepszy fotograf ślubny pochodzi z Polski. "Odpadają pary, które pytają o ceny"

Redakcja 10.03.2017
Lukas Piatek
Fotografia: ww.instagram.com/lukaspiatekphotography/

Najlepszy moment w jego pracy to ten, gdy pary widzą efekt końcowy ich współpracy. 

Pochodzący z Polski Lukas Piatek znalazł się w prestiżowym rankingu przygotowanym przez amerykański magazyn fotograficzny "Rangefinder". 

Lukas Piatek mieszka w niewielkim miasteczku Bottrop w Niemczech. Choć ma dopiero 31 lat, został już okrzyknięty jednym z najlepszych fotografów ślubnych na świecie. To prestiżowe wyróżnienie przyznał mu amerykański magazyn "Rangefinder", który przygotował listę 30 najlepszych fotografów specjalizujących się w fotografii ślubnej. 

Nie wiem, czy jestem znany. Nigdy nie wierzyłem, że ktoś będzie w stanie zapłacić za moje zdjęcia. Nie planowałem też, że będę fotografować wesela. O tym przecież nikt nie marzy! - powiedział Lukas Piatek, a jego wypowiedź przytacza Dw.com. 

Lukas Piatek nie przyjmuje wszystkich zgłoszeń i to nie tylko ze względu na zajęte terminy. Jak twierdzi, pierwsza selekcja jest całkowicie naturalna. Odrzuca około 25 procent zleceń. 

Odpada każdy, kto od razu pyta o cenę usługi, oraz ci, którzy zaczynają formalnym zwrotem "Dear Mr. Piatek". Grzecznie odpisuje, że nie mam wolnego terminu - powiedział Lukas Piatek w rozmowie z Kobieta.gazeta.pl. 

Fotograf w rozmowie z Gazeta.pl przekonuje, że chciałby, aby zgłaszały się do niego osoby, które lubią podobne klimaty i którym podoba się jego sposób pokazywania świata na zdjęciach. Jest bardzo otwarty i zawsze skraca dystans. Nigdy nie zaczyna e-maila od "Szanowni Państwo", a zawsze od "Cześć". To ważne, aby traktować się po przyjacielsku. 

Świat na wyciągnięcie ręki

Z usług Lukasa Piatka mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale i innych państw. Fotograf podróżuje niemal po całym świecie. Odwiedził już m.in. Islandię, Stany Zjednoczone, czy chociażby Barbados. 

Pary muszą się liczyć z pokryciem kosztów mojej podróży i zakwaterowania. Czasami jest pole na negocjacje - jeśli wydarzenie jest w miejscu, które bardzo chciałbym sfotografować. Jeśli lecę gdzieś daleko, ogłaszam w mediach społecznościowych, że będę tu i tu, i jestem otwarty na propozycje od mieszkających tam par - powiedział Piatek w rozmowie z Kobieta.gazeta.pl. 

Za sesję ślubną wykonaną przez jednego z najlepszych fotografów na świecie trzeba zapłacić niemało. Ceny zaczynają się od 3200 euro. Fotograf podkreśla jednak, że nie jest ona ustalona pod polski rynek. Jego plany? Jak twierdzi, w przyszłości chciałby robić to co teraz, tyle że...jeszcze lepiej. 

Zobacz niezwykłe zdjęcia Lukasa Piatka

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów