Te prezenty na rocznicę ślubu to prawdziwy hit. Zachwycą kobiety i mężczyzn

Anna Respondek 04.06.2020
Prezenty na rocznicę ślubu
Fotografia: Shutterstock

Jak wybrać prezent na rocznicę ślubu, aby zaskoczyć ukochanego lub ukochaną. Zobaczcie nasze pomysły i poszukajcie inspiracji. 

Dla większości osób prezent na rocznicę ślubu to wyjątkowa pamiątka, z którą nie rozstają się przez wiele lat. Nie łatwo jest jednak wybrać upominek, który zadowoli partnera lub partnerkę, szczególnie jeśli jest to już 40. albo 50. rocznica ślubu. Dodatkowo często mamy problem z tym, jaki prezent będzie najlepszy na rocznicę ślubu dla męża lub dla rodziców? Poniżej przedstawiamy wam kilka pomysłów na wyjątkowe upominki. Zobaczcie i poszukajcie inspiracji. 

Zobacz także: Jak wyjść za mąż i nie zwariować? Dlaczego boimy się ślubu?

Prezenty według nazw rocznic ślubu

Jeśli nie mamy pomysły na podarunek dla ukochanej osoby, zawsze możemy sięgnąć po nazwy rocznic ślubu, które w dużym stopniu ułatwią nam zadanie. Dodatkowo, jeśli będziemy się tego trzymać co roku, sprawimy, że będzie to piękna tradycja, a koncepcji starczy nam na wiele lat. I tak na przykład:

  • 1. rocznica ślubu - papierowa: wyjątkowy album, fotografia w pięknej ramce, papeteria z monogramem, bilety na niezapomniany spektakl lub koncert.
  • 2. rocznica ślubu - bawełniana: luksusowa bielizna, miękki szlafrok, przytulny koc, zabawne skarpetki.
  • 3. rocznica ślubu - skórzana: aktówka z monogramem, wizytownik, skórzany pasek lub torebka.
  • 4. rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa: drzewko do posadzenia, olbrzymi bukiet kwiatów, kosz owoców, owocowe kosmetyki. 
  • 5. rocznica ślubu - drewniana: drewniane szachy, wyjazd do drewnianego domku, drewniana ramka ze zdjęciem.
  • 6. rocznica ślubu - cukrowa: pyszny tort, ulubiony deser ukochanego lub ukochanej, czekoladowy masaż, kolacja na słodko.
  • 7. rocznica ślubu - wełniana: grube wełniane skarpety, piękne pasujące swetry, ocieplacz na kubek.
  • 8. rocznica ślubu - brązowa lub spiżowa: dobrej jakości alkohol, zegar do ogrodu, biżuteria.
  • 9. rocznica ślubu - gliniana: własnoręcznie zrobiony wazon z gliny, karnet na warsztaty gliniane, rzeźba z gliny.
  • 10. rocznica ślubu - cynowa: cynowa szkatułka, biżuteria, nożyk do korespondencji, cynowe puszki na kawę. 

Jak nazywają się pozostałe rocznice ślubu? Tę informację znajdziecie w naszym kolejnym artykule, dzięki któremu dowiecie się, która rocznica jest według wielu ludzi najważniejsza. 

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

No właśnie, jaki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców będzie najlepszy? Kiedy osiągamy już odpowiedni wiek i widzimy naszych rodziców, którzy przez tak wiele lat dbali o nas i troszczyli się o to, aby było nam dobrze, mamy ochotę uczcić ich ślub i pokazać im, że ten dzień jest także ważny dla nas. Co zrobi na rodzicach największe wrażenie? Oczywiście dzieci również mogą zasugerować się nazwami i na przykład jako prezent na 25. rocznicę ślubu podarować rodzicom srebrne dopasowane breloki do kluczy

Jeśli jednak chcemy zaskoczyć rodziców czymś niespodziewanym, zawsze możemy przygotować dla nich wyjątkową kolację, posprzątać cały dom lub po prostu zapewnić im spokój i intymność. W przypadku, kiedy mamy więcej rodzeństwa, możemy zastanowić się nad zorganizowaniem rodzicom wyjazdu i spełnieniem ich niedoścignionego marzenia. 

Prezenty na rocznicę ślubu dla dwojga

Wiele małżeństw co roku przeżywa te same katusze. Kobiety zastanawiają się nad tym, jaki prezent na rocznicę ślubu dla męża będzie idealny, a mężczyźni głowią się, czym na 10. czy 40. rocznicę ślubu mogą zaskoczyć ukochaną. W tej sytuacji mamy dwa wyjścia. Albo decydujemy się na spersonalizowany upominek dla ukochanego, albo wybieramy coś, co zadowoli i ciebie i jego. 

Jeśli chcesz zaskoczyć męża, fajnym pomysłem jest spełnianie jego małych marzeń. Mówił kiedyś, że chętnie przejechałby się sportowym samochodem albo skoczył ze spadochronem, w takiej sytuacji ukochany sam podpowiada ci kolejne pomysły. To samo tyczy się kobiet, może ukochana pragnie polecieć kiedyś balonem albo skoczyć na bungee. Prezent na rocznicę ślubu nie musi być nudny. 

W przypadku, w którym chcemy zafundować sobie wspólny prezent, świetnym pomysłem jest wyjazd, niezwykła kolacja na przykład zupełnie po ciemku, lub romantyczny wypad do spa i zatroszczenie się nie tylko o ciało, ale także i o duszę. 

Zobacz także: Czy organizowanie wesela zabija romantyzm?

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów