Już niedługo "odmrożenie" wesel? Minister podaje możliwą datę!

Zuzanna Morska 21.05.2020
Wesele
Fotografia: Shutterstock

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z Polską Agencją Prasową podała możliwą datę.

Koronawirusem w Polsce zaraziło się już prawie 20 tys. osób. Z tego ponad 950 zmarło. I choć końca epidemii nie widać, rząd podjął już kilka kroków, które mają sprawić, że wrócimy do normalnego życia. Wszystko po to, aby wspomóc nadwyrężoną gospodarkę.

W ostatnim czasie na nowo otwarte zostały galerie handlowe, możemy też już skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki. A kiedy będzie można zorganizować wesele? Minister przedstawiła wstępną datę.

Koronawirus w Polsce: kiedy będzie można zrobić wesele

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad wytycznymi, które w nowej rzeczywistości mieliby stosować m.in. przedsiębiorcy z branży ślubnej, aby zapewnić klientom odpowiednie bezpieczeństwo. Wiceminister Olga Semeniuk spotkała się z przedstawicielami tego sektora - firmami weselnymi cateringowymi, ale też fotografami - aby wspólnie pomyśleć o tym, jak miałyby wyglądać wesela pod względem liczby gości, powierzchni i organizacji.

Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji - powiedziała w rozmowie z PAP Semeniuk.

Kiedy zatem miałoby nastąpić "odmrożenie" branży ślubnej i na nowo można by zacząć planować wesela?

Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać - w czwartym etapie - kolejne branże, wśród nich również ślubną - dodała wiceszefowa resortu rozwoju.

Dodała przy okazji, że ostateczna decyzja jednak zależy od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Ci z kolegi polecają uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na to, jakie efekty przyniesie dotychczasowe "odmrożenie" gospodarki.

Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa wygląda jak z filmu grozy! Tylko spójrzcie na te zdjęcia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów