Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Od jego ceny zależy trwałość związku!

Anna Respondek 16.10.2018
Pierścionek zaręczynowy
Fotografia: Shutterstock

Jubilerzy przeprowadzili poważne badania naukowe.

O pierścionku zaręczynowym marzy każda kobieta, która już wie, że spotkała tego wymarzonego mężczyznę i chciałaby spędzić z nim resztę życia. Najczęściej nie chodzi o to, aby była to najdroższa błyskotka, jaką można znaleźć, ale o sam gest i znaczenie, jakie niosą ze sobą zaręczyny. 

Niestety coraz częściej na forach internetowych można znaleźć wypowiedzi młodych kobiet, które twierdzą, że tani pierścionek zaręczynowy jest nic nie wart, a taki prawdziwy powinien kosztować "przynajmniej 3 pensje". Co w takiej sytuacji powinni zrobić mężczyźni? Najlepiej poszukać innej partnerki. Ale, jeśli są prawdziwie zakochani, zawsze mogą pokazać wybrance najnowsze badania przeprowadzone przez jedną z firm jubilerskich. 

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Specjaliści z 77diamonds.com przeanalizowali pierścionki zaręczynowe, jakie dostają gwiazdy. Ponieważ aktorki, piosenkarki i celebrytki chętnie chwalą się nowymi nabytkami, jubilerzy nie mieli problemu z określeniem ceny pierścionków. Pod lupę wzięli nabytki gwiazd z ostatnich 5 lat. W "badaniach" wzięło udział 170 par. 

Wnioski, jakie wysnuto z analizy, mogą zaskakiwać. Okazuje się, że im droższy pierścionek, tym gorzej dla związku. Mężczyźni, którzy nie epatowali swoim bogactwem, wciąż mogą cieszyć się szczęśliwą relacją z żoną. Ci, którzy na pierścionek wydali przynajmniej 6 milionów złotych, już dawno nie są w związku. 

Rozrzutność i materializm mogą być oznakami problemów w relacji. Na tak kosztowne gesty pozwalają sobie przede wszystkim pary, które nie mają solidnych fundamentów i zwyczajnie nie powinny być razem. Całkiem możliwe, że tak duży wydatek wpływa negatywnie na płynność finansową. To prędzej czy później daje o sobie znać i może osłabić trwałość małżeństwa - komentują jubilerzy dla nbcnews.com.

Czyli lepiej nieco zaoszczędzić...

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Nie wiesz, jak spędzić wieczór z ukochaną? Te filmy romantyczne będą idealnym wyborem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów