Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos w sprawie wesel! Od kiedy będzie można je organizować i na ile osób?

Łukasz Szumowski na konferencji prasowej mówi o weselach
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Łukasz Szumowski w końcu powiedział, co z weselami! Minister zdrowia zdradził, kiedy możliwy jest ich powrót i na ile osób.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na całkowity powrót do normalności. Od kilku miesięcy w dużym stresie żyją pary młode, które wciąż nie mogły się doczekać konkretnych informacji na temat tego, czy w tym roku będzie można organizować wesela i jak to wszystko będzie wyglądało. Teraz, po wielu prośbach dziennikarzy, w tym po apelu Izabeli Janachowskiej, która wystąpiła w imieniu młodych, minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił to skomentować.

Zobacz także: Przełom w walce z koronawirusem! Europejska Agencja Leków zatwierdziła remdesivir jako lek na COVID-19

Co z weselami 2020? Łukasz Szumowski podał datę i ilość gości!

Branża weselna w tym roku mocno dostała w kość. Koronawirus spędził sen z powiek także parom młodym, które szykują się do tego najważniejszego dnia w swoim życiu.

Rząd do tej pory nie potrafił dać nam jasnej informacji na temat wesel w 2020 roku. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał, że śluby mogą się odbywać, ale gromadzenie się większej ilości osób nie jest dobrym pomysłem. Teraz w końcu pojawiło się światełko w tunelu!

Myślę, że już w lipcu będzie można urządzać większe uroczystości. Duże wesela to nie będą, ale tak do 50 osób - powiedział Szumowski w jednym z najnowszych wywiadów. 

W piątek, 22 maja, odbyła się konferencja ministra Szumowskiego, w której odniósł się do wesel.

Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizowania ślubów, wesel, to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy z własnych, prywatnych doświadczeń, jak trudno zarezerwować wymarzoną salę dla państwa młodych i chcemy ten obszar również uwalniać szybko - zapowiedział minister.

Okazuje się, że zmiany mogą nadejść od lipca, ale w pierwszej kolejności będą to najprawdopodobniej wesela do 50 osób. 

To będzie oznaczało, że najczęściej są to osoby nam bliskie, często rodzina, w związku z tym w tym etapie łatwo będzie popatrzeć, na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie. My zawsze postępujemy w ten sam sposób: wykonujemy pierwszy ruch, patrzymy w przeciągu 7-8-10 dni, czy nie spowodował on zwiększenia zagrożenia. Jeśli nie, przechodzimy do następnego etapu, ale oczywiście w przyszłym tygodniu taki ogólny harmonogram - dodał minister.

O tym, czy jego słowa się potwierdzą, przekonamy się już wkrótce. Trzymamy kciuki, żeby pary młode mogły jak najszybciej urządzać swoje wymarzone wesela.

Zobacz także: Ten mężczyzna wygrał z koronawirusem! Teraz zdradził zaskakujący skutek uboczny choroby

Planujesz ślub? A może uwielbiasz modę ślubną? Koniecznie odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, która suknia ślubna pasuje do ciebie.

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która suknia ślubna do ciebie pasuje

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]

1. Twój ulubiony kolor pomadki do ust to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów