Na Hawajach pada śnieg! W niektórych rejonach pierwszy raz w historii!

Roksana Orlicka 14.02.2019
Hawaje
Fotografia: Shutterstock

Aż trudno w to uwierzyć! Na Hawajach spadł śnieg. W niektórych rejonach zdarzyło się to pierwszy raz. Ten historyczny moment jest jednak oznaką zmiany klimatu.

Na Hawajach spadł śnieg, a w niektórych rejonach archipelagu wprowadzono ostrzeżenia przed intensywnymi śnieżycami. Mieszkańcy Hawajów są zaskoczeni, a turyści rozczarowani. W końcu trzeba włożyć naprawdę ciepłe ubrania, a stroje kąpielowe schować na dno walizki. 

Hawaje przysypane śniegiem

Pogoda na Hawajach nie przypomina wakacyjnego raju. Warunki pogodowe nie sprzyjają spędzaniu czasu na plaży, a wręcz przeciwnie - mieszkańcy szukają sposobów na to, by było im cieplej. Pogoda na Hawajach załamała się już w zeszłym tygodniu. Wprowadzono też apel, by zachować ostrożność, bo zapowiedziano silne wiatry oraz sztorm.

Dla mieszkańców Hawajów taka pogoda jest nowością - próbują oni uporać się ze skutkami niespodziewanej zimy. Na ulicach można znaleźć powalone drzewa, które pozrywały linie elektryczne. Nie działa oświetlenie miejskie, jest problem z dostawą prądu, a wiatr nie oszczędził też domów - wiele z nich zostało doszczętnie zniszczonych. 

Hawaje mierzą się z kryzysem pogodowym

Śnieg spadł również w rejonach, w których nigdy wcześniej nie było takich opadów. Czasami w porze zimowej na Hawajach spadnie śnieg, jednak nigdy nie na taką skalę, przeważnie ciepłe powietrze sprawiało, że nie utrzymywał się zbyt długo. 

Mieszkańcy Hawajów są zaskoczeni widokiem śniegu, chętnie publikują zdjęcia w mediach społecznościowych. Zobaczcie!

Zobacz także: Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, żeby się zakochać. Wyspa z własną... chmurą!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów