Majówka we Wrocławiu. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić

Roksana Orlicka 18.03.2019
Wrocław
Fotografia: Shutterstock

Wrocław jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów polskich miast. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska wiele osób spędzi weekend majowy. Podpowiadamy, co warto zobaczyć we Wrocławiu w majówkę.

Wrocław jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. To miasto położone nad Odrą, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Wrocław stawia na kulturę i turystów. Znajduje się tutaj wiele galerii, odbywają się koncerty i ciekawe wydarzenia kulturalne. Nie sposób odwiedzić wszystkie intrygujące miejsca Wrocławia w kilka dni. Sprawdź, gdzie się wybrać w weekend majowy i na jakie atrakcje postawić.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Jesteś wielbicielem sztuki? Uwzględnij w planach wizytę w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W zbiorach muzeum można wyróżnić między innymi sztukę średniowiecza, dzieła epoki renesansu oraz baroku. To również okazja, by poznać sztukę Dolnego Śląska – w muzeum znajdują się spore zbiory! Można tam odkryć również sztukę współczesną zarówno polskich jak i europejskich artystów. Na wrocławskie Muzeum Narodowe warto przeznaczyć od dwóch do trzech godzin. Do najcenniejszych dzieł w kolekcji Muzeum Narodowego należą między innymi "Madonna z Jezusem i św. Janem" Agnolo Bronzino oraz "Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki" Pietera Brueghela Młodszego.

Rynek we Wrocławiu

Wrocław może się poszczycić jednym z najładniejszych rynków w Polsce. To w tym miejscu widać wyraźnie, jak współczesność łączy się z tradycją. Uroku dodają tutaj kolorowe, zabytkowe kamienice oraz gotycki ratusz. Mało kto wie, że wrocławski Rynek ma powierzchnię obejmującą niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Rynek we Wrocławiu to miejsce, w którym odbywa się słynny jarmark bożonarodzeniowy czy imprezy sylwestrowe.

Wrocławskie zoo

Jeśli planujesz majówkę we Wrocławiu z dziećmi, to wybierz się do wrocławskiego zoo. Jest ono jednym z najstarszych w Polsce, a zarazem jednym z najbogatszych – mieszka tam wiele gatunków zwierząt. Jedną z największych atrakcji wrocławskiego zoo jest Afrykarium – to miejsce, w którym można zobaczyć gatunki zamieszkujące Czarny Ląd - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Do wrocławskiego zoo można dojechać komunikacją miejską, a w pobliżu znajdują się inne ciekawe miejsca - Park Szczytnicki oraz Pawilon Czterech Kopuł.

Kolejka linowa Polinka

Niektórzy turyści szukają w mieście punktów widokowych, z których najlepiej widać panoramę miasta. Przejazd kolejką liniową Polinka trwa niecałe trzy minuty, ale robi ogromne wrażenie. Nad Odrą kursują dwa wagoniki, z których widać Most Grunwaldzki, dom na wodzie oraz Ostrów Tumski.

Punkt widokowy w Sky Tower

Osoby, które chcą zobaczyć panoramę Wrocławia powinny również uwzględnić w planach Sky Tower. Punkt widokowy znajduje się na 49 piętrze tego ogromnego wieżowca.

Zobacz także: Wakacje za granicą? Zobacz, ile się czeka na paszport i nie daj się zaskoczyć!

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Ostrów Tumski jest najstarszą częścią Wrocławia. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce ze względu na przyjemny nastrój. Znajduje się tutaj wiele intrygujących, zabytkowych budowli.  Niezwykle popularnym miejscem jest Most Tumski – to tutaj zakochani wieszają kłódki, które mają symbolizować stałość ich uczucia. Ostrów Tumski warto zwiedzić również wieczorem – jest wtedy zjawiskowo oświetlony.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka jest chyba najbardziej oczywistym punktem na mapie dla wszystkich turystów, ale warto wybrać się w to miejsce, by dowiedzieć się co nieco o historii tego imponującego malowidła. Przedstawia ono zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

Wrocławska Pergola

Pergola we Wrocławiu jest popularnym miejscem spacerów. Odbywają się tutaj również wydarzenia kulturalne, w tym liczne koncerty. Przy Pergoli znajduje się fontanna multimedialna, a odbywające się tam pokazy przyciągają tłumy turystów.

Wrocławskie krasnale

Wrocław jest często określany „miastem krasnali”. Obecnie w mieście znajduje się ponad 400 figurek, umieszczonych w różnych częściach Wrocławia.

Most Pokutnic we Wrocławiu

Wrocław może się poszczycić największą ilością mostów w całej Polsce. Jednym z najpopularniejszych jest zdecydowanie Most Pokutnic, który znajduje się na wysokości 45 metrów. By się na niego dostać, trzeba pokonać kręte schody. Z tego miejsca również można podziwiać panoramę Wrocławia.

Ogród Japoński we Wrocławiu

We Wrocławiu są miejsca, w których można odpocząć na łonie natury. Jednym z najbardziej zjawiskowych takich miejsc jest z pewnością Ogród Japoński, znajduje się on w Parku Szczytnickim. Można podziwiać tam wiele gatunków egzotycznych roślin, ryb oraz ptaków. To popularne miejsce spacerów, odbywają się tam też liczne sesje zdjęciowe.

Zobacz także: Atrakcje w Zakopanem – 8 miejsc, które musisz odwiedzić

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, jak powinieneś spędzić majówkę

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.

1. Gdzie chciałbyś się teraz znaleźć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów