Zwiedził Nową Zelandię w stroju Gandalfa. Zdjęcia z jego podróży są niesamowite

Paulina Szestowicka 22.02.2017
Nowa Zelandia - Gandalf
Fotografia: www.instagram.com/akhilsuhas

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiśmy się, czy warto pojechać tam na wakacje, te fotografie rozwieją wątpliwości. 

Akhil Suhas podróżował po Nowej Zelandii w stroju Gandalfa

Fotograf przemierzył 15 tysięcy kilometrów, prosząc innych turystów, żeby zrobili mu zdjęcie. Akhil Suhas zdjęcia z wycieczki opublikował w mediach społecznościowych, oznaczając je hashtagiem #GandalfTheGuide.

Zależało mi na znalezieniu odpowiedniego motywu. Kiedy oglądałem po raz piąty "Władcę Pierścieni" zrozumiałem, że Nowa Zelandia jest znana z dwóch rzeczy: "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" - powiedział Akhil Suhas dla Boredpanda.com. - Pomyślałem, że warto pokazać Gandalfa na tle pięknych krajobrazów. 

Niesamowite zdjęcia Nowej Zelandii udowadniają, że Peter Jackson nakręcił "Władcę Pierścieni" i "Hobbita" nie tylko z powodów patriotycznych. Jest mało miejsc na świecie, które pod względem piękna i atmosfery mogą konkurować z tym zakątkiem Oceanii.

Każdy, kto chciałby zwiedzić Nową Zelandię szlakiem Drużyny Pierścienia, powinien pamiętać, że domy hobbitów znajdują się w Alexander Farm w pobliżu miejscowości Matamata położonej w północnej części Wyspy Północnej.  

Dzięki "Władcy Pierścieni" i "Hobbitowi" Nowa Zelandia przeżywa turystyczny boom. Warto się tam wybrać. Nawet bez stroju Gandalfa.

Zobacz fotograficzny projekt #GandalfTheGuide

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów