Zdjęcie warszawskiej Starówki docenione w prestiżowym konkursie! Zrobiono je w czasie kwarantanny

Paulina Ermel 25.09.2020
Warszawa
Fotografia: Shutterstock

Fotograf, którego prace możemy znaleźć na facebookowej stronie "Warsaw By Drone", został doceniony w prestiżowym konkursie. Jury zachwyciło zdjęcie warszawskiej Starówki zrobione w czasie kwarantanny.

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie. Pamiętacie początki w marcu, a później obostrzenia, którym objęty został cały kraj w kwietniu? To właśnie wtedy władze w Polsce zarządziły kwarantannę. Obywatele pozamykali się w domach, a na zewnątrz wychodzili tylko w celu załatwienia najważniejszych potrzeb.

W czasie kwarantanny opustoszały duże miasta, na ulicach nie spotykało się ani jednej żywej duszy. W tym czasie fotograf "Warsaw By Drone" wykonał niezwykłe zdjęcie warszawskiej Starówki, która była całkowicie pusta! I jego praca została doceniona w prestiżowym konkursie fotograficznym!

Zdjęcie warszawskiej Starówki docenione w prestiżowym konkursie

Znany fotograf, który specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć z drona, pochwalił się wyróżnieniem na facebookowym profilu. Zamieścił w sieci docenione zdjęcie i opatrzył je wymownym podpisem.

Małe chwalonko, właśnie się dowiedziałem, że moje zdjęcie Warszawskiej Starówki, wykonane podczas kwarantanny, zajęło drugie miejsce w kategorii "Życie podczas COVID19" w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym Drone Photo Awards 2020 - napisał.

Okazuje się, że artysta wygrał w konkursie Drone Photo Awards 2020. Jury spodobało się ujęcie pustej warszawskiej Starówki z góry. Zwykle plac otoczony kolorowymi kamienicami tętni życiem. Stoją tu parasole, pod którymi można zjeść pyszne jedzenie z tutejszych restauracji, a wokół wszędzie przechadzają się mieszkańcy i turyści. Jednak w czasie pandemii Starówka pozostała przez długi czas pusta!

Jak wam się podoba taki obrazek? Niezwykły, prawda?

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów