Nazywany jest "łowcą mgieł". Jego zdjęcia robią furorę w sieci!

Paulina Ermel 08.05.2019
Łowca mgieł
Fotografia: Shutterstock

Od 10 lat fotografuje San Francisco i jego okolice. Aż trudno uwierzyć, że to zdjęcia natury. Wyglądają jak malowane!

Nick Steinberg to utalentowany fotograf, którego nie bez powodu nazwano "łowcą mgieł". Od wielu lat artysta robi zdjęcia natury - w tym właśnie mgieł. Na co dzień mieszka w San Francisco, ale jego prace dotyczą także okolic miasta.

Fotograf ma na Instagramie profil, na którym publikuje swoje prace. Większość z nich wygląda jak wytwór komputera. A to jedynie dobre ludzkie oko, profesjonalny aparat i cuda natury!

Łowca mgieł podbija Instagram

Steinberg specjalizuje się w fotografowaniu mgieł. Ze względu na nie obsesyjnie śledzi prognozy pogody i pracuje 24 godziny na dobę. Wszystko po to, żeby uchwycić te niezwykłe zjawiska, które przygotowała natura.

Fotograf najbardziej lubi robić zdjęcia mglistym pejzażom. Jego przygoda z fotografią zaczęła się ponad 10 lat temu - dokładnie w czasie wakacji, które spędzał w Meksyku. To właśnie tam odkrył magię światła i po powrocie do San Francisco postanowił rozwinąć swoje zainteresowania fotografią.

Zainteresowania przekształciły się w pasję, która z kolei zaczęła dawać także nieoczekiwane efekty.Za zdjęcie zatytułowane "Sun Francisco" Nicholas otrzymał nawet nagrodę w konkursie fotograficznym National Geographic Travel.

Jak wam podobają się te migawki?

Niektóre cieszą oczy pięknym białym piaskiem. Inne mają piękne miejsca do odwiedzenia. Poznajcie 10 niezwykłych wysp świata. Niektóre są przerażające!   

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów