Zapytał Australijczyków, co myślą o Polsce. Uśmiech gwarantowany

Mateusz Patyk 16.02.2017
Gdzie leży Polska
Fotografia: Youtube.com/Gdzie bądź

Od czterech miesięcy podróżuje po świecie i pokazuje, jak wygląda szczęście. Wystarczyło tylko złapać odpowiedni dystans.

Piotr Jurkowski rzucił pracę w międzynarodowej korporacji i wyjechał z Polski na podróż swojego życia.

Na swoim kanale "Gdzie bądź" w serwisie Youtube co tydzień prezentuje wrażenia z wyprawy. Do tej pory odwiedził Republikę Południowej Afryki, przez Dubaj dotarł do Azji Południowo-Wschodniej, a następnie przez Oceanię udało mu się przybyć do Australii. I właśnie tam zapytał mieszkających na miejscu ludzi, co wiedzą na temat Polski.

Film został udostępniony internautom w Walentynki i udało mu się zyskać spory rozgłos dzięki serwisowi Wykop.pl. Na trwającym nieco ponad kwadrans wideo autor materiału zaczepia przechodniów i przeprowadza z nimi krótki test. Jak się okazuje, Australijczyków z krajem nad Wisłą łączy więcej niż może się wydawać. Ale nie brakuje też dość zabawnych odpowiedzi.

Robert Lewandowski Downey Jr.
Fotografia: Youtube.com/Gdzie bądź

"Waryskruwa"

Mieszkańcy krainy kangurów ze znanych Polaków znają przede wszystkim papieża Jana Pawła II. Gorzej było z pierwszym prezydentem III RP i laureatem pokojowej nagrody Nobla, Lechem Wałęsą, oraz z najlepszym polskim piłkarzem, Robertem Lewandowskim. Duże wrażenie na rozmówcach zrobił strongman, Mariusz Pudzianowski.

Australijczycy mieli problemy ze wskazaniem położenia Polski na mapie Europy, wybierając błędnie takie kraje jak Węgry lub Czechy. Nie lepiej było też z wytypowaniem właściwej stolicy naszego kraju. Ale gdy na ekranie laptopa pojawiła się Góra Kościuszki, najwyższy szczyt kontynentu, przepytywanym od razu rozplątały się języki.

Niestety, szybko je sobie połamali na polskich nazwach, takich jak "wiewiórka" czy "szczęście".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów