Zapomnij o Krecie i Rodos. Poznaj tanią i niemal pustą wyspę idealną na wakacje

Paulina Ermel 10.09.2018
Wyspa Samos
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, gdzie w Europie możesz jeszcze odpocząć jesienią? Tutaj się poopalasz, wykąpiesz się w ciepłej wodzie i do tego zobaczysz prawdziwe perełki natury. A to wszystko za grosze!

Duża część ludzi wybiera się na wakacje dopiero jesienią albo zimą. Niektórzy poszukują wczasów w egzotycznych miejscach za oceanem, inni chcą wypoczywać w europejskich kurortach. Jesteś w tej drugiej grupie? Znaleźliśmy dla ciebie miejsce, które oferuje piękne piaszczyste plaże, niezapomniane widoki, gościnność Greków i przede wszystkim atrakcyjną cenę. Mowa o jednej z greckich wysp, która jest niedoceniana.

Wakacje na wyspie Samos

Wczasy w Grecji najczęściej kojarzą się nam z wypoczynkiem np. w Atenach lub na jednej z poplarnych greckich wysp - Korfu, Kos, Zakynthos czy Santorini. My proponujemy wam zupełnie nowy kierunek - wyspę Samos. To niedoceniana wysepka położona niedaleko zachodniej części Turcji. Jest to zielona wyspa pełna pięknych piaszczystych tłumów. I niemal pusta!

Na wyspie Samos nie ma tłumów, które są tak charakterystyczne dla większości greckich wysp. Jednocześnie są tutaj zadbane hotele i to umiejscowione przy samej linii brzegowej wyspy. To pozwala na błogi relaks z widokiem na Morze Egejskie. Na tej małej greckiej wysepce robione jest wino, uprawiany jest tytoń. Ma też ona szczególne znaczenie dla Greków, gdyż to tutaj urodził się wybitny filozof Pitagoras, a sama wyspa uchodzi też za miejsce narodziny Hery!

Na wyspę latają z Polski bezpośrednie samoloty. Biura podróży oferują tutaj liczne wczasy. Pogoda sprzyja kąpielom słonecznym, ale i sportom wodnym. To doskonały pomysł na jesienny urlop!

shutterstock_1173910069
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_1156987117
Fotografia: Shutterstock

Zobacz także: Nosowska nagrała "klasyczny wakacyjny film". Internauci płaczą ze śmiechu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów