Za stały meldunek w tym włoskim mieście zapłacą ci 3 tysiące euro!

Julita Buczek 04.03.2019
Ragusa
Fotografia: Shutterstock

Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzą, z pewnością zainteresuje cię oferta tego sycylijskiego miasteczka.

Ragusa Ibla jest jedną z najstarszych części sycylijskiego miasta Ragusa. Od wielu lat przyciąga turystów z całego świata, a samo miasteczko zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niestety, padło ofiarą swojej popularności: im więcej zwiedzających przyjeżdża do miasta, tym szybciej spada liczba stałych mieszkańców.

Zobacz także: Te domki były hitem w PRL-u. Teraz wyglądają jeszcze lepiej!

Włoskie miasteczko da stałym mieszkańcom 3 tysiące euro?

W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Corriere della Sera” jeden z miejscowych biznesmenów opowiedział o problemie, który dotyka jego mieszkańców.

Turyści przyjeżdżają, podziwiają stare kamienice, spacerują uliczkami, a potem pytają nas: „gdzie są stali mieszkańcy?”. Chcemy z tym walczyć w sposób innowacyjny, nie prosząc o publiczne pieniądze - wyjaśnił w wywiadzie.

Przyjezdnych mają zachęcić bony zakupowe w wysokości 3 tysiące euro rocznie. Jest to oferta przygotowana przez biznesmenów z miasta Ragusa dla tych, którzy zamieszkają w jego centrum. Bonami będzie można płacić w miejscowych sklepikach. Jak zauważyła gazeta „Corriere della Sera”, bony zakupowe mają wspierać miejscowy biznes i być oryginalną formą ekonomicznego bodźca. Inicjatywę nazwano „strategią marketingu terytorialnego”.

Jesteśmy grupą reprezentującą różne branże: są hotelarze tak jak ja, restauratorzy, kupcy, rzemieślnicy. Wszyscy jesteśmy skupieni na niewielkim obszarze Ibli. Występujemy z projektem ożywienia naszego miasta zaczynając od podstawowej części składowej - mieszkańców - wyjaśnił Daniele La Rosa.

Zdecydowalibyście się na przeprowadzkę?

Zobacz także: Lustrzany dom pod Warszawą. Ten projekt robi wrażenie!

To 9 najpiękniejszych zamków na świecie. Widzieliście je na żywo?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów