Wyspy Owcze pokonały koronawirusa! To tutaj na wakacje pojadą Europejczycy?

Paulina Ermel 12.05.2020
Wyspy Owcze
Fotografia: Shutterstock

To kolejne miejsce na świecie, które uporało się z epidemią koronawirusa! Nie ma tu już przypadków zakażeń.

Mamy kolejne dobre wiadomości związane z epidemią koronawirusa. Kolejny region w Europie jest już całkowicie wolny od patogenu! Władze Wysp Owczych właśnie podały informacje, że w kraju nie ma już żadnego zakażonej osoby!

Wyspy Owcze pokonały koronawirusa

Wyspy Owcze to archipelag znajdujący się na Morzu Norweskim - dokładnie między Wielką Brytanią a Islandią. Na terytorium zależnym od Danii mieszka 50 tys. osób. I choć miejsce to jest całkiem oddalone od stałego lądu, także tutaj dotarł koronawirus. Pierwszy przypadek u jednego z mieszkańców wykryto już 3 marca.

Od tamtej pory pracownicy ochrony zdrowia na Wyspach Owczych przeprowadzili 8,5 tys. testów na obecność koronawirusa u obywateli. U 187 osób potwierdzono zakażenie. Okazuje się jednak, że żadna z tych osób nie chorowała na ciężką postać choroby COVID-19.

W ostatnich dniach władze regionu podały światu świetną wiadomość - na Wyspach Owczych nie ma już ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Władze wciąż jednak rekomendują ostrożność i zachowanie podstawowych środków ochrony.

Kluczem do pokonania epidemii było wczesne podjęcie odpowiednich działań oraz odpowiedzialna postawa mieszkańców, którzy przestrzegali zaleceń dotyczących higieny osobistej oraz zasady dystansu społecznego. Środki bezpieczeństwa będą nadal obowiązywały. Tak jak wytyczne Urzędu Zdrowia Publicznego, dotyczące poddania się przez osoby przybywające do kraju z zagranicy 14-dniowej kwarantannie - napisał na stronie internetowej rządu premier Bárður á Steig Nielsen.

Warto dodać, że granice Wysp Owczych pozostają zamknięte dla turystów do 30 czerwca. Czyżby jednak później stały się one wakacyjnym kierunkiem dla Europejczyków?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów