Te egzotyczne wyspy pokryją koszty leczenia i kwarantanny, jeśli zarazisz się na nich koronawirusem!

Paulina Ermel 10.08.2020
Wyspy Kanaryjskie
Fotografia: Shutterstock

Władze tych pięknych europejskich wysp w ten sposób chcą zachęcić turystów do przyjazdu. Twierdzą bowiem, że jest tutaj bezpiecznie i jest małe prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem.

Pandemia koronawirusa na świecie mocno ograniczyła nasze dotychczasowe życie. Przede wszystkim musieliśmy zrezygnować z podróżowania, gdyż przemieszczanie się pociągami czy samolotami stało się mniej bezpieczne niż do tej pory. Skupiska ludzi mogą bowiem doprowadzić do rozprzestrzeniania koronawirusa.

Na szczęście od pewnego czasu wszystko powoli wraca do normalności. Wznowiono wiele lotów, hotele oferują pobyty z uwzględnieniem nowego reżimu sanitarnego, a chętni zaczynają wyjeżdżać na wakacje.

Władze wielu krajów myślą też nad tym, jak skusić turystów do przyjazdu. Rządzący Wyspami Kanaryjskimi wpadli na nietypowy pomysł. Poznajcie jego szczegóły.

Wyspy Kanaryjskie mają dla turystów nietypową propozycję

Władze Wysp Kanaryjskich, które są bardzo popularne nie tylko wśród turystów z Europy, oferują wszystkim przyjezdnym nietypową "polisę". Jeżeli zarazisz się w trakcie pobytu w tym regionie koronawirusem, zapłacą za leczenie i za kwarantannę.

Oferta skierowana jest do turystów z Hiszpanii, ale też do zagranicznych. Dotyczy ona pobytu na takich wyspach jak Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa czy Lanzarote.

Turysta, który w czasie pobytu zarazi się koronawirusem, nie będzie musiał się martwić o ewentualne leczenie albo kwarantannę. Wszystkie koszty pokryje firma ubezpieczeniowa, z którą rząd podpisał umowę. Jedynym warunkiem jest to, że turysta musi zarazić się w czasie pobytu.

W ten sposób władze "Kanarów" chcą pokazać, że jest to region bezpieczny dla podróżujących.

Tęsknisz za podróżowaniem? Sięgnij po te seriale - one przeniosą cię na odległe kontynenty!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów