Tę wyspę codziennie odwiedzają setki osób. Choć tak naprawdę... nie istnieje

Paulina Ermel 05.12.2018
Ocean
Fotografia: Shutterstock

Jest bardzo popularna, choć tak naprawdę nie istnieje! Wszystko przez błędy ludzi.

Wyspa Null to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. "Znajduje się" na Zatoce Gwinejskiej u zachodniego wybrzeża Afryki. I choć jest popularna, a także często "odwiedzana", tak naprawdę nie istnieje. Jak to możliwe?

Tajemnicza wyspa Null

Wyspa Null to tak naprawdę... podskakująca na wodzie boja. Jak zatem doszło do tego, że stała się tak popularna? Otóż "winowajcami" są jej współrzędne! Wyspa Null znajduje się dokładnie w miejscu, gdzie równik przecina główny południk - jej dane geograficzne to 0° N 0° E. Jak podaje portal Onet, właśnie temu zawdzięcza też swoją nazwę. 

Zobacz także: Podróże dla odważnych. To miejsca dla ludzi o mocnych nerwach!

Dzisiaj mamy możliwość znalezienia każdego dowolnego punktu na ziemi dzięki możliwościom geokodowania. Da się ustalić współrzędne geograficzne, podając inne dane geograficzne - np. kod pocztowy ulicy. W ten sposób znajdziemy każdy punkt na świecie. Jeżeli system popełni błąd albo nam zdarzy się literówka, możemy otrzymać wynik 0° N 0° E. A ten odsyła nas do wyspy Null!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Ten mężczyzna postanowił całkowicie zmienić swoje życie. Rozstał się z dziewczyną i wyruszył furgonetką policyjną w podróż po USA!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów