Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, żeby się zakochać. Wyspa z własną... chmurą!

Paulina Ermel 12.02.2019
Wyspa z własną chmurą
Fotografia: Shutterstock

Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko. Ale wyspa z własną, unoszącą się nad nią chmurą, to dla nas kompletna nowość! Musicie zobaczyć te zdjęcia.

Wystarczy zobaczyć jedno zdjęcie tej wyspy, aby się w niej zakochać. Mowa o niewielkiej wysepce, nad którą niemal przez cały rok unosi się jedna duża chmurą. Jak to się dzieje? I dlaczego cieszy się ona takim zainteresowaniem?

Słyszeliście kiedyś o wyspie Litla Dimun? To właśnie ta wyspa "posiada" własną chmurę. Jednak to niejedyna ciekawostka jej dotycząca. Zobaczcie.

Wyspa, która ma własną chmurę

Litla Dimun to najmniejsza z Wysp Owczych. Jest ona wyjątkowa pod wieloma względami. Jest niezamieszkała przez ludzi - urzędują tutaj same owce! Nie oznacza to jednak, że są pozostawione same sobie - ich właściciele podpływają na wyspę, aby opiekować się swoim stadem.

Wyspa jednak przyciąga największą uwagę przez unoszącą się nad nią pojedynczą chmurą. Zjawisko to nie jest niczym dziwnym - jest to bowiem chmura soczewkowa, która często tworzy się nad szczytami gór.

Litla Dimun jest niezamieszkała, a żeby się na nią dostać potrzeba dobrych warunków pogodowych i niezłej kondycji. Najpierw statek musi podpłynąć wystarczająco blisko, a następnie ochotnik musi umieć się wspiąć po stromym klifie. Dlatego też najczęściej jest ona oglądana ze statków przepływających obok.

Plaża to nie tylko drobniutki biały piasek, żwir albo kamienie. To także... szkło lub coś, co przypomina "popcorn". Poznajcie 10 najdziwniejszych plaż na świecie. Mogliście nie wiedzieć o ich istnieniu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów