Wyspa dla porzuconych psów robi furorę wśród zwiedzających. Sprawdź, o co chodzi!

Julita Buczek 08.03.2019
Wyspa dla porzuconych psów
Fotografia: Shutterstock

Wyspa dla porzuconych psów zlokalizowana jest na Karaibach. Chyba każdy miłośnik czworonogów chciałby się tam znaleźć!

Karaiby słyną z pięknych oraz malowniczych pejzaży, pięknej pogody oraz świetnego jedzenia. Niedawno pojawił się kolejny powód, dla którego warto pojechać na Karaiby, a dokładniej na wyspę Turks i Caicos, gdzie znajduje się organizacja charytatywna ratująca porzucone czworonogi.

Zobacz także: Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, żeby się zakochać. Wyspa z własną... chmurą!

Potcake Place pozwala na adopcję na czas urlopu

"Potcake Place" to nic innego jak schronisko. To właśnie tam trafia aż 500 psiaków rocznie, które zostały porzucone przez swoich właścicieli. Aby czworonogi nie czuły się samotne, właściciele schroniska postanowili wykorzystać innowacyjny pomysł! Turystów zachęca się do tego, aby je odwiedzali, zabierali na spacery, a nawet adoptowali na czas swojego pobytu na wyspie. Dzięki akcji schroniska, psiaki z wyspy stały się prawdziwą atrakcją w mediach społecznościowych. Schronisko zyskało sławę na światową skalę, dlatego jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów z całego świata.

Przekazujemy ludziom, żeby się upewnili, że piesek jest w cieniu, nie przegrzewa się, nie zjada nieodpowiedniego pokarmu, tylko posiłki oraz smakołyki, które są zapewniane przez nas. Prosimy też urlopowiczów, żeby pilnowali, by pies nie gryzł smyczy - opisał twórca "Potcake Place" w rozmowie z portalem "BuzzFeed".

Pojechalibyście na taką wyspę?

Zobacz także: Tę wyspę codziennie odwiedzają setki osób. Choć tak naprawdę... nie istnieje

Plaża to nie tylko drobniutki biały piasek, żwir albo kamienie. To także... szkło lub coś, co przypomina "popcorn". Poznajcie 10 najdziwniejszych plaż na świecie. Mogliście nie wiedzieć o ich istnieniu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów