Wyspa z nietypowymi mieszkańcami na sprzedaż. Sam możesz ustalić jej cenę

Paulina Ermel 15.02.2019
Wyspa Pebble
Fotografia: Shutterstock

Marzy ci się bezludna wyspa na własność? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Teraz możesz taką kupić. W dodatku sam zaproponujesz jej cenę!

Zawsze chciałeś mieć własną wyspę? Teraz to możliwe. Pebble Island na Oceanie Atlantyckim została wystawiona na sprzedaż. Warunki kupna są tak samo nietypowe, jak i jej mieszkańcy.

Pebble Island to urocza wyspa należąca do archipelagu Falklandów. Teraz można ją nabyć. Co więcej - najpierw trzeba samodzielnie tę wyspę wycenić!

Pebble Island na sprzedaż

Tajemnicza wyspa położona jest na wschód od krańców Ameryki Południowej. Nie dość, że prezentuje się bardzo malowniczo, ma też dość nietypowych mieszkańców. Nie ma tu ludzi, ale można tu spotkać aż 5 gatunków pingwinów, 6 tysięcy owiec, 42 gatunki ptaków i ok. 120 sztuk bydła.

I choć wydawać by się mogło, że miejsce to jest ostoją spokoju i może kojarzyć się wyłącznie z odpoczynkiem w otoczeniu pięknej natury, obecni właściciele wyspy chcą się jej pozbyć.

Zobacz także: Różowy raj niedaleko Polski. Idealne miejsce na wakacje!

Od 1869 roku wyspa należy do rodziny Deanów. Wówczas jej pierwszy gospodarz wykupił wyspę z rąk brytyjskiego rządu. Dzisiaj praprawnuczka pierwszego nabywcy chce sprzedać wyspę. Wszystko dlatego, że zarządzanie nią zdalnie nie należy do najłatwiejszych. Co ciekawe, właścicielka nie wie, za ile powinna ją sprzedać. I cenę może zaproponować potencjalny kupiec.

Oddalona od 700 km od najbliższego stałego lądu - Argentyny - wyspa wzbudza ogromne zainteresowanie. Choć ogłoszenie "na sprzedaż" pojawiło się już jakiś czas temu, wciąż brakuje kupca tego tajemniczego skrawka ziemi o powierzchni 136 km2. Skusicie się?

shutterstock_1249097962
Fotografia: Eastnews
shutterstock_1260496345
Fotografia: Shutterstock

Niektóre są ze szkła, a inne wyglądają jak jedna wielka masa popcornu. To najdziwniejsze plaże na świecie. Wiedzieliście o ich istnieniu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów