Darmowy pobyt na włoskiej wyspie? Jeśli spadnie deszcz, zwrócą ci pieniądze!

Paulina Ermel 20.05.2019
Wyspa Elba
Fotografia: Shutterstock

Masz ochotę na odpoczynek na włoskiej wyspie Elba? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Jeśli w trakcie twojego pobytu tam spadnie deszcz, dostaniesz zwrot pieniędzy!

Wyspa Elba, która leży na Morzy Tyrreńskim, to prawdziwy raj dla turystów szukających wysokich temperatur i słońca. Deszcz bardzo rzadko tutaj pada, a sceneria i możliwość odpoczynku kuszą wiele osób z całego świata.

Najwięcej osób wybiera się na toskańską wyspę w lipcu i sierpniu, ale tak naprawdę przed sezonem jest najpiękniejsza. Władze wpadły też na pomysł, jak przyciągnąć podróżników, żeby przyjechali na Elbę np. w maju. I oferta wygląda bardzo kusząco!

Darmowy pobyt na wyspie Elba

Wyspa Elba to trzecia co do wielkości włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim. Słynie ona nie tylko z pięknych plaż i bajkowej scenerii, ale również z tego, że na początku XIX wieku został zesłany tam Napoleon Bonaparte. Także on przyczynił się do jej rozwoju i został zapamiętany jako dobry gospodarz Elby.

Dzisiaj turyści odwiedzają wyspę, na której rzadko pada, można zażyć kąpieli morskich i słonecznych, a także zwiedzić bajkowy włoski zakątek. Są tu liczne muzea związane z Napoleonem i wiele innych malowniczych miejsc.

A władze wpadły na pomysł, jak ściągnąć turystów na wyspę w maju. Jeżeli wyjedziesz tam w tym terminie i złapie cię deszcz, dostaniesz zwrot kosztów noclegu na Elbie. Jedyny warunek to fakt, że deszcz musiałby spaść od 10 do 20 i padać przynajmniej przez 2 godziny.

Jak wam się podoba taka opcja?

Niektóre z nich kuszą drobnym białym piaskiem i wiecznie świecącym słońcem. Inne mają bardzo ciekawą historię. Poznajcie 10 niezwykłych wyspa świata. Niektóre są przerażające!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów