Oto najpiękniejsza wyspa świata. Zamieszkuje ją tylko 6 osób

Paulina Ermel 25.06.2020
Wyspa Flatey
Fotografia: Shutterstock

W rankingu serwisu podróżniczego nie ma sobie równych. A nie każdy uważa ją za tak oczywisty wybór!

Kiedy myślicie sobie o najpiękniejszych wyspach świata, jakie przychodzą wam do głowy? Pewnie część z was naturalnie w wyobraźni przeniesie się na bajkowe Malediwy albo malowniczy Madagaskar.

Jednak w rankingu najpiękniejszych wysp to nie one zajmują zaszczytne pierwsze miejsce. Jaka wyspa uznawana jest za najpiękniejszą na świecie? Będziecie zaskoczeni.

Wybrano najpiękniejszą wyspę świata

Jeden z serwisów podróżniczych - Big 7 Travel - przygotował ranking najpiękniejszych wysp na świecie. I choć wydawać by się mogło, że zaszczytne miejsce przypadnie dobrze nam znanym egzotycznym zakątkom świata, tak się nie stało.

Otóż najpiękniejszą wyspą świata okazała się islandzka wyspa Flatey. Trzeba przyznać, że to pod wieloma względami wyjątkowe miejsce. Nic dziwnego, że pokonało inne europejskie perełki, jak Majorkę czy Ibizę.

Aby dostać się na wyspę, musicie z Polski przelecieć na Islandię, a tam wynająć auto, którym dojedziecie do miejsca, gdzie cumuje prom. Dopiero prom przedostaniecie się na wyspę Flatey.

Co ciekawe, miejsce to zamieszkuje jedynie 6 osób i obowiązuje tam zakaz prowadzenia samochodów. Znajduje się tu zaledwie jeden hotel, ale nocleg na tej wyspie daje możliwość poznania i obserwowania niezwykłych gatunków roślin czy zwierząt.

Jesteście ciekawi, jakie wyspy w rankingu wyprzedziła Flatey? Oto zestawienie 10 najpiękniejszych wysp na świecie przygotowane przez Big 7 Travel:

  1. Flatey
  2. Palawan
  3. Espíritu Santu
  4. Sommaroy
  5. Korcula
  6. Wyspy Aran
  7. Pemba
  8. Barbados
  9. Lummi
  10. Bora Bora

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów