Wybrano 10 najlepszych miast dla turystów. W zestawieniu znalazło się jedno polskie

Anna Respondek 17.07.2017
Plaża
Fotografia: ONS

Poczytny magazyn podróżniczy "Travel+Leisure", jak co roku, przeprowadził plebiscyt na najlepsze dla turystów europejskie miasto. W tym roku w pierwszej dziesiątce znalazł się również Kraków.

Zestawienie najciekawszych miast jest tworzone na podstawie głosów turystów. Każdy może wyrazić swoją opinię przez internet. Następnie "Travel+Leisure" publikuje ranking "World Best Awards". 

W skład oceny wchodzą opinie na temat infrastruktury, hoteli, lotnisk oraz połączeń lotniczych, wypożyczalni aut, wycieczek, zabytków oraz jedzenia. Dodatkowo ważnym elementem jest także gościnność tubylców. 

Tegorocznymi zwycięzcami są hiszpańskie i włoskie miasta, które uplasowały się w pierwszej trójce. W tym roku w zestawieniu znalazły się także Lizbona i Porto, miasta Portugalii.

All-ONS_2583993-Fontanna_de_Trevi_Trytona_Rzym

Kraków na 8. miejscu

Stolica Małopolski znalazła się na ósmym miejscu plebiscytu, Budapeszt na piątym. Są to jedyne "zimniejsze" miasta rankingu. Miejsce szóste i siódme przyznano Sewilli i Sienie. Na czwartym miejscu znalazło się San Sebastian. Najważniejsze trzy miejsca zajmują Barcelona, Rzym i zwycięzca plebiscytu, Florencja, która od dziesięciu lat nie oddaje zaszczytnego pierwszego miejsca. 

All-ONS_1678648-Sukiennice_Krakow
waw1200
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów