Wybrano 100 najlepszych europejskich miast na wakacyjny wypad. Wśród nich aż 3 polskie

Redakcja 01.06.2017
Alicante
Fotografia: ONS

Aby przeżyć wakacje życia, wcale nie musimy wyjeżdżać z kraju. 

Portal GoEuro, czyli wyszukiwarka połączeń lotniczych, autobusowych i kolejowych, przygotował ranking 100 europejskich miast, w których najlepiej spędzimy wakacyjne weekendy. Jeśli powoli zaczynamy planować wakacje lub chociażby krótki weekendowy wypad nad ciepłe morze, ale wciąż nie wiemy, który kierunek obrać - ranking może pomóc w podjęciu decyzji.

W ocenie poszczególnych miast serwis wziął pod uwagę takie elementy, jak odległość od plaży, jej rodzaj, średnia temperatura wody i oferowane atrakcje - od sportów wodnych aż po życie nocne. Najwyższą notę w rankingu otrzymało hiszpańskie miasto Alicante, które nie miało sobie równych.

Każdą z plaż ocenialiśmy pod względem łatwości dojazdu oraz różnorodności atrakcji, jakie dane miejsce oferuje turystom. Najwyższą notę, 98 punktów na 100 możliwych, otrzymało Alicante! Tym samym jest to nasz numer jeden, jeśli chodzi o najlepsze wakacyjne miasto na weekend. Idealne pod względem dojazdu, oferujące pełną gamę atrakcji dla miłośników plażowania. To leżące w południowo-wschodniej Hiszpanii miasto portowe powinno znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia każdego, kto szuka idealnej miejskiej plaży na tegoroczny wakacyjny city break - czytamy na portalu Goeuro.pl. 

Na drugiej pozycji uplasowała się Katania (Włochy), a miejsce na podium zamknęła Palma (Hiszpania). Wyróżniono także Barcelonę, Split, Palermo, czy chociażby Cannes. Co cieszy szczególnie, w zestawieniu znalazło się także miejsce dla trzech polskich miast. Gdańsk zajął 36. miejsce, Sopot 75. miejsce, a Gdynia 79. miejsce. 

Ranking najlepszych wakacyjnych miast przygotowany przez GoEuro.pl
Fotografia: Goeuro.pl

Ranking najlepszych wakacyjnych miast przygotowany przez GoEuro.pl

Gdzie najlepiej? 

Ci, którzy w wakacje nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop a jedynie weekendowe wypady, powinni wziąć pod uwagę przede wszystkim te miasta, które mogą pochwalić się dogodnym dojazdem. 

Sprawny dojazd stał się jednym z zasadniczych aspektów, które w tym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę. W rankingu uwzględniliśmy różne możliwości dotarcia z lotniska do centrum miasta oraz z centrum bezpośrednio na plażę - czytamy na GoEuro.pl.

Zdaniem portalu na szczególne wyróżnienie zasługuje niemieckie miasto Westerland. Doceniono także m.in. Puerto del Carmen w Hiszpanii i Niceę we Francji.

Z kolei wśród miast, w których najlepiej uprawiać sporty wodne, a więc surfować, nurkować i korzystać ze skuterów wodnych, nie sposób nie polecić Palermo (Włochy), Cannes (Francja) i Palau (Włochy).

Nicea
Fotografia: East News

Nicea

Gdzie się bawić?

Po zmroku zarówno małe miasteczka jak i wielkie metropolie ukazują nam zupełnie inne oblicze. GoEuro.pl wyróżnił sześć najciekawszych miast, które doceni każdy kochający imprezy podróżnik. W rankingu wzięto pod uwagę przede wszystkim średnią cenę piwa oraz wody.

Na pierwszej pozycji uplasowała się Barcelona (Hiszpania), na drugiej Cannes (Francja), na trzeciej Rimini (Włochy), a dalej: Ibiza (Hiszpania), Saint-Tropez (Francja) i Gallipoli (Włochy).

Barcelona
Fotografia: East News

Barcelona

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów