Eksperci biją na alarm. To był najcieplejszy wrzesień w historii pomiarów!

Paulina Ermel 09.10.2020
Grenlandia
Fotografia: Shutterstock

Sytuacja jeszcze nigdy nie była aż tak zła...

2020 rok zdecydowanie nam wszystkim daje się we znaki. Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo, a najgorsze jest to, że końca tej katastrofy nie widać. Jednak na tym nie koniec klęsk, które dotknęły i dotykają nas w tym roku.

Odnotowaliśmy ogromne pożary w Australii, ale też w Kalifornii i... na Syberii! Następstwem tego jest podniesienie temperatury na świecie. Okazuje się, że wrzesień 2020 roku był najcieplejszy w całej historii pomiarów!

Wrzesień 2020 najcieplejszy w historii pomiarów

Eksperci z Copernicus Climate Change Service nie mają wątpliwości - w tym roku temperatury biją prawdziwe rekordy. Dotychczas najgorzej sytuacja wyglądała we wrześniu. Miesiąc ten był najcieplejszym w... 130-letniej historii pomiarów!

Średnia temperatura we wrześniu "pobiła" tę z zeszłego roku o 0,05 stopnia Celsjusza. Na tym nie koniec złych wiadomości. Teren Arktyki znów się skurczył, a na Syberii zanotowano kolejne rekordy ciepła.

W rosyjskiej Arktyce temperatura była o 4 stopnie wyższa niż średnia dla września. W rosyjskiej Arktyce temperatura była o 4 stopnie wyższa niż średnia dla września - czytamy wypowiedź Mariny Makarovej z Gidrometcentr na stronie internetowej national-geographic.pl.

Równie źle sytuacja wyglądała w Europie. Tutaj zaobserwowano temperatury wyższe o 0,02 stopnia Celsjusza w stosunku do 2018 roku, który był najcieplejszym dla tej części regionu.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów