Włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 euro! To miejsce jest wolne od koronawirusa

Paulina Ermel 18.06.2020
Włochy
Fotografia: Shutterstock

W ten sposób władze regionu chcą zachęcić turystów do tego, żeby osiedlili się w tym miejscu. Skusilibyście się na taką ofertę?

Włoskie miasteczko oferuje chętnym domy za 1 euro. To nie pierwsza taka propozycja, z której można skorzystać w tym bajkowym kraju na południu Europy. Ma ona na celu promowanie regionu, zachęcenie ludzi do przyjazdu tutaj, a także rozwój tego miejsca.

O jaką miejscowość chodzi i jakie domy są dostępne? To, co najważniejsze, to fakt, że kalabryjskie miasteczko wolne jest od koronawirusa!

Włoskie miasto sprzedaje domy za 1 euro

Na ciekawy pomysł wpadły władze miasteczka Cinquefrondi w południowej Kalabrii. Wystawiły na sprzedaż kilka zabytkowych domów, które można kupić już za 1 euro!

Znalezienie nowych właścicieli dla wielu opuszczonych domów, które mamy, jest najważniejszą częścią misji "Piękno", którą rozpocząłem w celu odzyskania zniszczonych, utraconych części miasta - powiedział w rozmowie z CNN Michele Conia, burmistrz miasteczka.

Cinquefrondi, choć bardzo urokliwe, opustoszało dlatego, że większość jego młodych mieszkańców wyjechała do innych regionów kraju za nauką i pracą.

Prócz tego, że z każdego miejsca w miasteczku można w kilkanaście minut dostać się nad ciepłe morze, jest to też doskonała baza wypadowa na spacer w góry. Władze informują też zainteresowanych kupnem domów, że Cinquefrondi jest wolne od koronawirusa.

Tęsknicie za podróżami? Te seriale pomogą wam przenieść się w wymarzone miejsca!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów