Interesuje cię kultura Japonii? Zobacz, jak zdobyć wizę do Japonii

Hanna Skowron 21.08.2018
Ulice w Japonii
Fotografia: Shutterstock

Japonia to niezwykłe miejsce na mapie, do którego chętnie ściągają tłumy z różnych zakątków świata. Wokół wiz do Japonii narosło wiele mitów. Czas je rozwiać! Jak to jest z wizą do Japonii? Sprawdź, czy zdobycie wizy do Japonii jest aż tak trudne. 

Japonia to jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie. Fascynująca kultura, kolorowe i pełne nowoczesnych technologii miasta, egzotyczny język. Wszystko to sprawia, że to miejsce na mapie jest dla wielu celem turystycznych marzeń, a kto był choć raz, zapragnie znów wrócić! Choć wyprawa do Japonii nie należy do najtańszych, podobnie jak wyprawa do Kambodży czy na Kubę. warto poznawać ją przez chociaż kilka dni! Czy aby wybrać się w podróż marzeń, potrzebujesz wizy? Zobacz!

Zobacz także: Co należy zrobić przed wyjazdem do Egiptu? Zobacz, czy musisz posiadać wizę

Wiza do Japonii – cena

Jeśli planujesz podróż do kraju Kwitnącej Wiśni, doskonała wiadomość brzmi: kup bilet na samolot, spakuj bagaż i leć! Co z wizą? Nie jest ci ona potrzebna, a zatem nic nie kosztuje! Są jednak dwa warunki: nie potrzebujesz tego dokumentu, jeśli wybierasz się tam z polskim paszportem w celach turystycznych i nie na dłużej, niż 90 dni. Jedyne, czego potrzebujesz, to karty informacyjne. Każdy turysta z Polski otrzyma taką na pokładzie samolotu od stewardessy. Na karcie trzeba wpisać podstawowe dane, takie jak:

 • numer lotu
 • numer paszportu
 • adres planowanego zakwaterowania na miejscu
 • narodowość
 • cel wizyty.

Bardzo ważne jest to, że podczas pobytu w Japonii w celach turystycznych, nie wolno pobierać żadnego wynagrodzenia. W takim przypadku jakakolwiek praca będzie nielegalna!

Wiza do Japonii - dokumenty potrzebne do wjazdu 

Przy odprawie strażnicy celni mogą poprosić (oprócz paszportu) o okazanie biletu powrotnego oraz ilości środków pieniężnych na utrzymanie podczas pobytu w Japonii. Bardzo ważne jest, aby paszport w dniu przylotu do Japonii był ważny jeszcze przez minimum trzy miesiące. Pokochałeś Japonię od pierwszego wejrzenia i czujesz, że trzy miesiące to za mało, by nacieszyć się tym krajem? W przypadku pobytu dłuższego niż 90 dni, wymagana jest wiza. Otrzymuje się ją na podstawie:

 • zatrudnienia
 • studiów (lub innych celów naukowych)
 • zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem Japonii.

Najnowsze i najbardziej pewne informacje najlepiej uzyskać w Ambasadzie Japonii w Polsce.

Zobacz także: Chcesz wyjechać do Izraela? Zobacz, co musisz zrobić, aby zdobyć wizę

Wiza do Japonii - zagrożenia

Wybierając się do Japonii, musisz pamiętać, że tamtejsze prawo zakazuje wwożenia kilku rzeczy:

 • broni
 • materiałów pornograficznych
 • owoców
 • nasion,

a także reguluje ilości niektórych towarów, w tym papierosów czy cygar.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą swoje zwierzę, nie będzie z tym problemu. Futrzak musi jednak spełniać kilka warunków, w tym: mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie i świadectwo zdrowia. Badania zwierzęcia wykonuje się także na granicy i albo jest przepuszczane dalej, albo zapada decyzja o dwutygodniowej kwarantannie.

Wiza do Japonii - deklaracja celna

Regulacje dotyczące zakazu przewożenia na teren Japonii owoców, nasion czy kwiatów podyktowane są szczególną dbałością o ekosystem. Jeśli chcesz zabrać ze sobą żywność, leki czy perfumy, musisz zapoznać się ze szczegółowymi restrykcjami dotyczącymi ich wwiezienia.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Marzycie o noclegu pod gołym niebem? W tym hotelu to jest możliwe:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów