To pierwsza taka atrakcja turystyczna w Polsce. Widok, który się z niej rozpościera, zapiera dech w piersiach!

Paulina Ermel 14.08.2020
Wieża widokowa w Krynicy Zdroju
Fotografia: Shutterstock

Poszukujecie fajnych miejsc do odwiedzenia w Polsce? Musicie zajrzeć właśnie tutaj!

W tym roku większość z nas zdecydowała, że okres wakacyjny spędzi w Polsce. Wszystko przez pandemię koronawirusa i ryzyko rozprzestrzeniania choroby. Dlatego właśnie duża liczba Polaków wybrała się wypocząć nad Bałtykiem albo pospacerować po górach.

Jeżeli poszukujecie nieco bardziej oryginalnych atrakcji turystycznych w naszym kraju, koniecznie powinniście odwiedzić to niezwykłe miejsce. Mowa o wieży widokowej, która otwarta została w 2019 roku. Widok, jaki się z niej rozpościera, to najpiękniejsze, co zobaczycie.

Wieża widokowa w Krynicy Zdroju - pierwsza taka atrakcja w Polsce

Bez wątpienia jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w naszym kraju jest wieża widokowa w Krynicy Zdroju. Znajduje się ona na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena i jest pierwszą w Polsce wieżą widokową w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej.

Ma ona wysokość prawie 50 m i prowadzi do niej specjalna drewniana ścieżka o łącznej długości 1030 m. Umiejscowiona jest ona w koronach drzew i dzięki temu pozwala na podziwianie uroków okolicy.

Atrakcja turystyczna została otwarta 19 sierpnia 2019 roku i działa przez cały rok. Można się na nią dostać za pomocą nowoczesnej, 6-osobowej kolejki krzesełkowej.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji się tutaj wybrać, musicie nadrobić. Widoki, jakie rozpościerają się ze szczytu tej wieży, dają niezapomniane wspomnienia!

Google przyznał Złote Pinezki i aż 8 z nich trafiło do Polski. Oto miejsca, które wyróżniła znana aplikacja!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów