Ten kraj dokonał niemożliwego. Mieszka tu 97 mln ludzi i nikt nie zmarł na koronawirusa!

Paulina Ermel 19.05.2020
Wietnam
Fotografia: Shutterstock

Od początku pandemii koronawirusa w kraju tym patogenem zaraziło się zaledwie 320 osób! Władze skutecznie zareagowały na zagrożenie i dzisiaj życie tutaj wraca do całkowitej normalności.

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła całym światem. Niebezpieczny patogen pierwszy raz został wykryty w Chinach, a później bardzo rozprzestrzenił się nie tylko do innych państw Azji, ale też dotarł do Australii, Europy czy Ameryki Północnej.

Niektóre kraje z pandemią walczą do dziś i nie zanosi się na, aby koronawirusa dało się tu w najbliższym czasie wyeliminować. Inne państwa - np. Nowa Zelandia - poradziły sobie z chorobą doskonale. Do tej drugiej grupy należy także Wietnam!

Wietnam dokonał niemożliwego. Nikt nie zmarł tu na koronawirusa

Trudno uwierzyć, że w kraju, który zamieszkuje 97 mln obywateli, koronawirusem zaraziło się 320 osób i żadna z nich nie zmarła! Wynika to jednak z tego, jak prężnie do działania zabrały się władze, które usłyszały o pojawieniu się patogenu w Chinach.

Wietnam leży w bezpośrednim sąsiedztwie epicentrum choroby, dlatego też natychmiast wydano tutaj decyzję o zamknięciu granic, a każdego Wietnamczyka, który musiał wjechać do kraju, poddawano natychmiastowej kwarantannie. Ponadto każda mała miejscowość, w której znajdowano ognisko koronawirusa, trafiała na listę izolowanych. Władza podeszła do sprawy metodycznie - kwarantannie poddawane były "punkty", a nie całe regiony.

W dodatku dwa razy dziennie po wietnamskich miastach jeździły pojazdy, które informowały o tym, gdzie tym razem pojawiły się zachorowania.

Taka polityka sprawiła, że po 20 dniach izolowania Wietnam powoli mógł zacząć wracać do normalności. Już po 20 kwietnia zaczęto na nowo otwierać sklepy, ludzie wyszli na ulice i znów zapanował tu charakterystyczny dla dużych wietnamskich miast "harmider". Niebawem mają otworzyć się także szkoły i przedszkola, a każdy uczeń będzie miał przed wejściem mierzoną temperaturę.

Od połowy kwietni w Wietnamie nie ma ani jednego nowego zachorowania. Wygląda na to, że ten azjatycki kraj uporał się z epidemią na dobre.

shutterstock_749778241
Fotografia: Shutterstock
shutterstock_433429624
Fotografia: Shutterstock

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów