Niezwykłe wideo podbija sieć. Udało się nagrać "wielorybią autostradę"!

Paulina Ermel 23.09.2020
Wieloryb
Fotografia: Shutterstock

O tej porze roku u wschodnich wybrzeży Australii można zobaczyć prawdziwe widowisko, którego bohaterami są majestatyczne humbaki. Udało się je zarejestrować na nagraniu!

Początek września to moment, w którym wieloryby wracają z ciepłych wód północnych w okolice Antarktydy. Największe ssaki na Ziemi wędrują na północ w celu rozmnażania się, a kiedy nadchodzi jesień wracają "do domu".

Ich droga przebiega u wschodnich wybrzeży Australii. I to właśnie z tego regionu najlepiej obserwować setki humbaków płynących w kierunku Antarktydy. Niezwykłym widowiskiem, które nazywane jest "wielorybią autostradą", interesują się tysiące ludzi z całego świata. A jedną z takich wędrówek ostatnio udało się nawet nagrać!

Nagranie z "wielorybiej autostrady" podbija sieć

Jednym z miejsc, w którym najlepiej widać "wielorybią autostradę", jest miejscowość Eden we wschodniej Australii. Miasto to leży w regionie Nowa Południowa Walia i to właśnie stąd w ostatnich dniach można było obserwować setki przepływających w kierunku południa ssaków.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że nigdy w życiu nie widzieli tylu wielorybów w jednym miejscu. A warto dodać, że ssaki te prócz tego, że płyną do celu, po drodze dają niesamowity spektakl swoich umiejętności. Skoki i popisy nad wodą lub w wodzie to u humbaków codzienność! Jedno z takich przedstawień udało się nawet nagrać z drona!

Przypominamy, że kiedy skończy się to szaleństwo związane z pandemią, wy także będziecie mogli obejrzeć to widowisko z bliska. Okazuje się, że w Australii istnieją biura podróży organizujące wycieczki w pobliżu miejsca, gdzie przepływają wieloryby. Dzięki tej inicjatywie można obejrzeć "wielorybią autostradę" z niewielkiej odległości.

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów