Polska plaża na liście najbezpieczniejszych w Europie! To dobry kierunek na tegoroczne wakacje

Hel na trzecim miejscu wśród najbezpieczniejszych plaż w Europie 2020 - tu widziany z lotu ptaka
Fotografia: Shutterstock

Oto TOP 10 najbezpieczniejszych plaż w Europie w 2020 roku! W czołówce znalazła się jedna z polskich plaż. To idealny kierunek na wakacje!

Koronawirus pokrzyżował nam plany podróżnicze, ale pandemia powoli przechodzi, w związku z czym już możemy zacząć planować wakacje. Właśnie z myślą o turystach, którzy chcieliby trochę odpocząć w tym roku, organizacja European Best Destination przygotowała zestawienie najbezpieczniejszych plaż w Europie. Znalazło się na nich 10 pięknych plaż, a w pierwszej trójce uplasowała się jedna z naszych polskich plaż. To świetny kierunek na tegoroczne wakacje!

Zobacz także: To jedna z najbardziej nietypowych atrakcji turystycznych w Polsce! Będzie hitem wakacji 2020? 

Wakacje 2020: najbezpieczniejsze plaże w Europie. W TOP 3 polska plaża

Organizacja European Best Destination swoje zestawienie oparła na wielu wytycznych. Wśród najważniejszych z nich znalazły się: powierzchnia, bliskość szpitali, szeroka oferta noclegowa i ilość zarażonych koronawirusem w okolicy. 

Plaże, które znalazły się w zestawieniu znajdują się w różnych - bardziej i mniej turystycznych - krajach. Jest wśród nich, np. plaża w Grecji, plaża w Portugalii, a nawet plaża na Litwie. 

Nas najbardziej ciekawi jednak czołówka, a już na trzecim miejscu uplasowała się leżąca w Polsce plaża w Helu. Tym samym wyprzedziła ona różne bajeczne destynacje, m.in.: Maderę i Maltę. 

Dlaczego akurat Hel? Jak podaje Onet, twórcy zestawienia uzasadnili swój wybór tym, że nasz kraj jest jednym z najmniej dotkniętych przez koronawirusa w całej Europie. Oprócz tego liczba łóżek w szpitalach na jednego pacjenta jest większa niż w Holandii czy Szwajcarii. 

Plaża w Helu jest też dość duża powierzchniowo. Ma 35 km długości, a jej szerokość wynosi od 30 m do 3 km. W związku z tym można czuć się na niej swobodnie i zachować bezpieczny dystans. Oprócz tego cały Półwysep Helski jest pełen atrakcji, dzięki czemu żaden turysta nie będzie się tu nudził. No i te piękne, polskie zachody słońca!  

Oto TOP 10 najbezpieczniejszych plaż w Europie w 2020 roku:

  1. Plaża w Prewezie, Grecja
  2. Plaża Comporta, Portugalia
  3. Plaża w Helu, Polska
  4. Plaża Porto Santo, Madera (Portugalia)
  5. Plaża Halikounas, Korfu (Grecja)
  6. Plaża Ghajn Tuffieha, Malta
  7. Plaża Meia, Portugalia
  8. Plaża w Jurmale, Łotwa
  9. Plaża w Nidzie, Litwa
  10. Plaża Binz, Niemcy 

Zobacz także: 1000+ na wakacje dla Polaków? Tak, ale nie dla każdego. Na czym ma polegać ten dodatek?

W Polsce jest wiele pięknych miejsc. Nasza galeria przedstawia 10 atrakcji turystycznych, które wydają nam się szczególnie godne do polecenia. Zobaczcie i przekonajcie się sami! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów