W trzy miesiące zwiedził cały świat za 4 tysiące złotych. Wyjaśnił, jak to zrobił

Redakcja 22.02.2017
Podróżnik
Fotografia: Pixabay.com

Trudno będzie powtórzyć jego wyczyn, ale warto się chociaż zainspirować. 

34-letni Brandon odwiedził 14 krajów z czterech kontynentów zaledwie w trzy miesiące. Było to możliwe dzięki temu, że przemieszczał się samolotami. Co ciekawe, na loty wydał niecałe 4 tysiące złotych. Jak udało mu się tego dokonać? Mężczyzna wszystko opisał na swoim blogu Mad Fientist. 

Brandon po każdym odbytym locie otrzymywał kilometry bonusowe nabijane na specjalną kartę kredytową, jako osoba często przemieszczająca się samolotami. Dzięki temu odwiedził Amerykę Środkową i Południową, następnie przedostał się do Azji Wschodniej skąd przeleciał na Bliski Wschód.

Przemieszczał się tylko między najbliższymi miastami, tak aby nabijały mu się dodatkowe punkty. Zwykle w jednym miejscu spędzał zaledwie dobę. Najwięcej zapłacił za podróż z Japonii do Jordanii - około 315 złotych.

Jak tanio podróżować?

Brandon przyznał, że obmyślenie tego planu zajęło mu bardzo dużo czasu. Research trwał godzinami, jednak efekt był wart kilku dni męczarni. Jak twierdzi, najważniejsze to nie mieć długów w banku i mieć zapas pieniędzy - na wszelki wypadek.

Aby zaplanować tanią podróż wystarczy skorzystać ze strony AwardHacker.com, która pokazuje wszystkie dostępne programy lojalnościowe i warunki, jakie trzeba spełnić, aby latać za grosze - każda trasa to inna ilość bonusowych kilometrów. Brandon wyjaśnił, że czasem taniej jest płacić za bilety lotnicze gotówką. Aby szybko wyszukać te, na których jest to możliwe, warto skorzystać z wyszukiwarki Google Flights.

Żeby podróż była miła i przyjemna, najlepiej latać z bagażem podręcznym. To możliwe, jednak do takiego trybu trzeba się przyzwyczaić. Na miejscu należy korzystać z Ubera zamiast taksówek i z serwisu Airbnb, aby znaleźć najlepszy i najtańszy nocleg.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów