W Polsce powstanie pierwszy 6-gwiazdkowy hotel! Wiemy, jak wygląda

Paulina Ermel 30.09.2020
Hotel
Fotografia: Shutterstock

Będzie to pierwszy taki obiekt Polsce. Stanie w Warszawie, wiemy też, jak będzie wyglądał i w której części stolicy będzie zlokalizowany.

Już niebawem w Polsce powstanie pierwszy 6-gwiazdkowy hotel! To pierwszy tego typu obiekt w naszym kraju i zlokalizowany będzie w stolicy. Na świecie istnieją już hotele 6-gwiazdkowe, a także 7-gwiazdkowe - znajdują się m.in. w Dubaju, Mediolanie czy w Pekinie.

Jak będzie wyglądał ten obiekt i gdzie dokładnie w Warszawie będzie się znajdował? Znamy pierwsze szczegóły!

W Polsce powstanie pierwszy 6-gwiazdkowy hotel

Za projekt niezwykłego budynku odpowiada pracownia Maciej Kuryłowicz-Architekci. Wieżowiec, w którym powstanie hotel 6-gwiazdkowy, ma zostać wybudowany w Porcie Praskim. Wygląda więc na to, że będzie miał bardzo atrakcyjną lokalizację - niedaleko stąd bowiem do Starego Miasta, Stadionu Narodowego czy innych reprezentacyjnych miejsc w Warszawie.

Wieżowiec ma mieć całkowitą powierzchnię 30,3 tys. m2 i ma stać przy wjeździe do Portu Praskiego. Na najwyżej kondygnacji obiektu ma z kolei znajdować się platforma widokowa.

Warto dodać, że budynek ten będzie "otwierał" nowoczesne "miasteczko", jakim będzie nowy Port Praski. A inwestycja przewiduje, że będzie to tak naprawdę miasto w mieście! Znajdą się tu aż 4 dzielnice i każda będzie miała inne przeznaczenie - część będzie mieszkalna, ale będzie tu też centrum biznesowo-handlowe i część rekreacyjna.

Jak ma się prezentować ten kompleks? Spójrzcie na wizualizację.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów