W Polsce istnieje skalne miasto! Mało kto o nim wie

Paulina Ermel 04.09.2020
Skalne miasto
Fotografia: Shutterstock

To jedno z piękniejszych miejsc w naszym kraju. Zobacz, gdzie je znaleźć!

Jeżeli nie macie pomysłu na wycieczkę w Polsce, a marzy wam się wizyta w oryginalnym miejscu, mamy coś specjalnie dla was! Słyszeliście kiedyś o skalnych miastach? Okazuje się, że aby je zobaczyć, wcale nie trzeba wyjeżdżać z naszego kraju.

W Polsce znajduje się takich miejsc kilka, ale jedno słynie z naprawdę spektakularnych widoków. Oto jedno z najsłynniejszych skalnych miast w Polsce. Zobaczcie, gdzie leżą Błędne Skały!

Skalne miasto w Polsce

Jednym z najpopularniejszych skalnych miast w Polsce są Błędne Skały. A co ciekawe, nie każdy wie, że w ogóle takie miejsce istnieje w naszym kraju! Błędne Skały położone są w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych. To tak naprawdę zespół bloków skalnych na wysokości ponad 850 m n.p.m., które tworzą labirynty przywodzące na myśl ulice miasta.

Błędne Skały to malownicze miejsce, przez które przechodzi wiele szlaków górskich - m.in. ten z Dusznik-Zdroju do Karłowa albo z Polanicy-Zdroju do Karłowa.

Miejsce to jest tak bajkowe i niezwykłe, że kręcono tutaj ujęcia do niektórych znanych filmów! Możecie kojarzyć to miejsce z "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" czy z "Dwóch światów".

Jesteście ciekawi, jak wygląda to piękne skalne miasto? Poniżej kilka migawek z tego miejsca.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów