Upiorna wyspa rodem z filmów postapo. Jest cmentarzyskiem wraków

Magdalena Barszczak 17.12.2018
Upiorna wyspa
Fotografia: Shutterstock

Niewielki kawałek ziemi wyłania się tylko podczas odpływu.

U wybrzeży Walii leży maleńka wyspa, o której zapomniał świat. Tusker Rock to idealne miejsce, by nakręcić film postapokaliptyczny. Niewielki skrawek ziemi, na co dzień niedostępny, wyłania się tylko podczas odpływu.

Wyspa jest położona niedaleko Kanału Bristolskiego. Swoją nazwę zawdzięcza wikingowi Tuskowi. Jak głosi legenda, miał on terroryzować tamtą okolicę.

Tusker Rock. Upiorna wyspa - cmentarzysko

Ta niewielka wyspa z dramatyczną historią jest widoczna tylko podczas odpływu. W przeszłości w okolicy dochodziło do wielu wypadków. Jedną z historii przytacza portal walesonline.co.uk.

W 1886 roku jeden z portugalskich statków z dostawą węgla zderzył się ze skałami. Przeżyła tylko jedna osoba. Pracujący na statku stolarz zdołał się uratować i trafił do Amsterdamu. Kiedy wrócił do domu, rodzina opłakiwała jego śmierć w katastrofie.

Wraki statków stały się nieodłącznym elementem krajobrazu wyspy i straszą przyjezdnych. Obecnie te tereny są popularnym miejscem do nurkowania. 

Tusker Rock odwiedzają też poszukiwacze przygód i fotografowie. Jeden z nich Eurion Brown przybywa na wyspę co roku kajakiem lub łódką, aby świętować Nowy Rok. Zdjęcia, które można podziwiać w serwisie Google Maps, są właśnie jego autorstwa.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubicie minimalizm? Ten hotel oferuje noclegi... pod chmurką...

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów